AKG D5 CS; küçük canlı performanslardan büyük konser salonlarına ve sabit seslendirme kurulumlarına kadar vokal ile enstrüman seslerini en yüksek doğrulukla yakalamak üzere tasarlanmış profesyonel el tipi kardioid dinamik vokal mikrofonudur. Sahne üzerinde sanatçılara hareket özgürlüğü tanırken teknik mükemmelliğiyle öne çıkar.
Mikrofon, miksajın içinde fark edilen berrak ve net bir ses reprodüksiyonu sağlamak amacıyla patentli lamine Varimotion diyafram teknolojisine sahiptir. Kardioid kutup deseni, sahne üzerinde sanatçıya geniş bir hareket alanı sunarken geri besleme (feedback) riskini minimuma indirir. 20 Hz ile 17 kHz arasındaki optimize edilmiş frekans tepkisi ve 160 dB'lik olağanüstü yüksek maksimum SPL (Ses Basınç Seviyesi) kapasitesi sayesinde, en yüksek ses şiddetine sahip kaynaklarda bile distorsiyonsuz ve kusursuz bir ses iletimi gerçekleştirir.
Sahne hareketlerinden kaynaklanan el ve kullanım gürültüleri (handling noise), kapsüle entegre edilmiş çift süspansiyonlu (dual shockmount) yuva sistemi ile tamamen sönümlenerek ortadan kaldırılır. Izgara içerisindeki entegre pop filtre, patlayıcı sesleri ve rüzgâr uğultusunu başarılı bir şekilde engeller. Tasarıma eklenen tamamen sessiz çalışan (noiseless) on/off anahtarı, performans aralarında veya ihtiyaç anında ses iletimini tamamen gürültüsüzce kesme kontrolü sunar. Yay çeliğinden üretilmiş tel örgü başlığı ve sağlam gövde yapısıyla fiziksel etkenlere karşı tam koruma sağlar.
| AKG D5 CS On/Off Anahtarlı Kardioid Dinamik Vokal Mikrofonu Teknik Özellikleri | |
| Mikrofon Tipi | El Tipi (Handheld) |
| Kutup Deseni | Kardioid |
| Kapsül / Eleman Tipi | Dinamik (Lamine Varimotion Diyaframlı) |
| Kontroller | Açma / Kapama (Gürültüsüz On/Off) Anahtarı |
| Frekans Tepkisi | 20 Hz - 17 kHz |
| Maksimum SPL | 160 dB |
| Hassasiyet | 2.6 mV/Pa |
| Ses Alanı | Mono |
| Yönelim | Üstten Adreslemeli (End Address) |
| Ped (Pad) | Yok |
| Devre Yapısı | Yarı İtken / Katı Hal (Solid-State) |
| Analog Çıkış Konektörü | 1 adet XLR 3-Pin |
| Güç Gereksinimi / Çalışma Voltajı | Güç Gerektirmez (No Power Required) |
| Gövde Yapısı | Sağlam Gövde, Yay Çeliğinden Yapılmış Tel Örgü Izgara |
| Akustik Önlemler | Çift Süspansiyonlu Kapsül Yuvası (El Gürültüsü Önleyici) ve Entegre Pop Filtre |
| Renk | Siyah |
| Montaj Yuvası | Dahil Değildir (No Mount Included) |
| Boyutlar | Çap: 51 mm x Uzunluk: 185 mm (ø: 2" x L: 7.3") |
| Ağırlık | 320 g (11.3 oz) |