x

x
Blog

Ev Stüdyonuz için En İyi 14 DAW Programı

05 Mayıs 2023
Ev Stüdyonuz için En İyi 14 DAW Programı

Kendi ev stüdyonuzu inşa etmek için tüm kalbinizi ve ruhunuzu harcadınız ve gereken tüm donanıma çok fazla zaman ve para yatırdınız.

Şimdi geriye kalan tek şey sizin için doğru DAW'ı bulmak ve çalışmaya başlamak!

Dışarıda düzinelerce harika DAW var, ancak birini seçmenizi ve en azından nasıl çalıştığını tamamen öğrenene kadar ona bağlı kalmanızı öneririz.

MIDI kaydetmek için bir Ses Kartına İhtiyacınız var mı?

21 Nisan 2023
MIDI kaydetmek için bir Ses Kartına İhtiyacınız var mı?

Bu kesinlikle müzik prodüksiyonuna yeni başladığınızda merak ettiğiniz bir şey; MIDI klavyeniz/Kontrolörünüz ile kayıt yapabilmek için gerçekten bir Ses Kartına ihtiyacınız var mı?

Bu yazıda, bir Ses arabirimine ihtiyacınız olup olmadığını, MIDI denetleyicinizi bir ses arabirimine nasıl bağlayacağınızı ve yoksa nasıl kullanacağınızı ve kayıt yaparken gecikmeyle nasıl başa çıkacağınızı anlatacağız

XLR Kablolar Nasıl Çalışır?

21 Nisan 2023
XLR Kablolar Nasıl Çalışır?

XLR kabloları, her ev ve hatta profesyonel stüdyonun temel bir bileşenidir.
Ama bunun neden olduğunu hiç merak ettiniz mi?Bu yazıda nasıl çalıştıklarını, dengeli ve dengesiz kablolar arasındaki farkı, güç taşıyıp taşımadıklarını ve daha fazlasını açıklamak için elimizden geleni yapacağız.
XLR Kabloları, dengeli bir ses sinyali sağlar; bu, kablo tarafından alınan herhangi bir girişimin "filtrelenerek" genel gürültü seviyesinin düşürüleceği anlamına gelir. Bu, ses sinyalinin zıt kutuplara sahip pozitif ve negatif teller tarafından taşınması nedeniyle işe yarar.FL Studio, Öğrenmek kolay mı?

20 Aralık 2022
FL Studio, Öğrenmek kolay mı?

Yıllar boyunca birden fazla DAW kullandım (Cubase, Nuendo, Reaper, Studio One, Cakewalk ve ayrıca FL Studio) ve gerçekten ne kadar iyi olduğunun yanı sıra, birini veya diğerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir şey varsa, sezgisel olup olmadığı vb. öğrenmenin ne kadar zor olduğudur.

Bu nedenle, bu makalede, size FL Studio'yu kullanma deneyimimizi, artılarını ve eksilerini, iş akışının nasıl olduğunu ve genel olarak öğrenmenin yanı sıra gerçekten üretme yeteneğine sahip olmanın kolay olup olmadığını anlatmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. 

FL Studıo Temelleri

20 Aralık 2022
FL Studıo Temelleri

FL Studio, kullanım kolaylığı ve sezgisel tasarımı nedeniyle müzik yapımcıları ve ses mühendisleri arasında popüler olan bir dijital ses iş istasyonudur (DAW). Kapsamlı sanal enstrümanlar, efektler ve döngüler seçimi de dahil olmak üzere, müzik oluşturmak ve düzenlemek için çok çeşitli özellikler ve araçlar sunar. FL Studio'nun güçlü yönlerinden biri, kullanıcıların ihtiyaç duydukları özellikleri kolayca bulmasına olanak tanıyan kullanıcı dostu arayüzüdür.

Piyanolar ve klavyeler aynı mıdır?

19 Aralık 2022
Piyanolar ve klavyeler aynı mıdır?

Piyanolar ve klavye aynı şey gibi görünseler de öyle değildirler ve bu, farklı amaçlara hizmet ettikleri için hangisini alacağınıza kararınızı etkileyebilecek bir şeydir. Bu makalede, bir çok yönden Klavyeye çok benzediğinden, bir piyano ve klavye ile MIDI denetleyicisi arasındaki farkları gözden geçireceğiz.

Piyanolar, içi boş bir ahşap gövdenin içindeki çelik tellerin, tuşlara basılarak kontrol edilen keçe uçlu çekiçlerle vurulmasıyla ses çıkaran akustik çalgılardır. Öte yandan klavyeler, doğal olarak herhangi bir ses çıkarmayan, bunun yerine tipik olarak yerleşik hoparlörler aracılığıyla yayılan önceden kaydedilmiş sesleri tetikleyen piyanoların elektronik emülasyonlarıdır.

Piyanoların akordu neden bozulur?

19 Aralık 2022
Piyanoların akordu neden bozulur?

Piyanolar, dünyadaki en popüler müzik enstrümanlarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. İnsanlar zengin, akustik sese ilgi duyuyor ve çoğu zaman dijital reprodüksiyon yerine gerçek bir sese sahip olmak istiyor.

Ancak, çalmak için oturduğunuzda piyanonun akortunun bozulduğunu fark etmek hayal kırıklığı yaratabilir ve bunun olmasının çeşitli nedenleri vardır.

Bu yazıda, bir piyanonun akortsuz gitmesinin ana nedenlerini, ne zaman akort edilmesi gerektiğini nasıl anlayacağımızı ve akort gerektirmeyen piyanolara alternatif olabilecek şeyleri inceleyeceğiz.

Bir USB Mikser, Ses Kartı olarak kullanılabilir mi?

26 Ekim 2022
Bir USB Mikser, Ses Kartı olarak kullanılabilir mi?

Evde müzik prodüksiyonunda, genellikle Ses Arayüzlerini kullanan insanlar görürsünüz, peki ya USB mikserler? Onlar da kullanılabilir mi? USB Ses Arayüzleri üzerinden Mikser kullanmanın herhangi bir faydası var mı? İkisine de ihtiyacınız var mı?

Bu yazımızda tüm bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacağız.


Bir USB Mikser, Ses Arayüzü olarak kullanılabilir mi?
USB Mikserler, yerleşik bir Ses Arabirimi ile birlikte gelir ve bir bilgisayara müzik kaydetmek için kullanılabilir. Bununla birlikte, miksere bağlı olarak, her bir parçayı DAW'da (Çok kanallı kayıt) ayrı bir parçaya veya sadece tüm kanalların toplamını bir stereo parça olarak kaydedebilir.

Bir DJ Kontroller Bluetooth Hoparlörlere Nasıl Bağlanır!

07 Eylül 2022
Bir DJ Kontroller Bluetooth Hoparlörlere Nasıl Bağlanır!

Kim kabloları sever, haksız mıyız? Her şey kablosuz olabilseydi dünya harika bir yer olurdu.

DJ Controller'ınızı Bluetooth hoparlörlere bağlamaya gelince, elbette, herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan Bluetooth üzerinden bağlayabilirsiniz.

Ancak, bu en iyi yaklaşım mı? Bunları normal kablolar kullanarak mı bağlamanız gerekir? Yoksa tamamen aynı mı, sadece daha pratik mi?

Bu yazıda, DJ kontrol cihazınızı Bluetooth hoparlörlerinize nasıl bağlayacağınızı, bunun hangi sorunlara yol açabileceğini, söz konusu sorunları nasıl iyileştireceğinizi ve işleri daha basit ve daha iyi bir şekilde nasıl yapacağınızı açıklayacağız.

Mikser ve DI Box; Hangisini almalısınız?

07 Eylül 2022
Mikser ve DI Box; Hangisini almalısınız?

Mikser veya DI Box; Hangisini almalısınız?

Bu yazıda, bu soruyu elimizden geldiğince cevaplamak için elimden gelenin en iyisini yapacağız, ayrıca nasıl çalıştıkları ve ihtiyaçlarınıza göre hangisini seçmeniz gerektiği konusunda ayrıntılara gireceğiz.

Bir mikser, gelen sinyalleri bir arada karıştırmak için tasarlanmıştır ve kartın kendisinde iyi bir ses miksajı oluşturmak için EQ, sıkıştırma vb. kullanarak sesi şekillendirmenize olanak tanır.Bir DI kutusu, yüksek empedanslı bir sinyali, bir mikrofon presinin başa çıkabileceği düşük empedanslı bir sinyale dönüştürür ve aynı zamanda, gitarı ona takmak ve sinyalin hem amplifikatöre hem de preamp'a gitmesini sağlamak için paralel girişlere sahiptir.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.