AKG DMS100 Microphone Set Dijital Kablosuz El Mikrofonu Sistemi; sahne alan müzisyenler, kurumsal ve resmi sunum yapan konuşmacılar, ibadethaneler, fitness eğitmenleri ve eğitimciler için tasarlanmış profesyonel bir dijital kablosuz el mikrofonu sistemidir. Performanslarında hem stüdyo kalitesinde ses doğruluğu hem de sahnede tam hareket özgürlüğü arayan kullanıcılar için ideal bir çözümdür. 70 yılı aşkın AKG mikrofon mühendisliği birikimiyle geliştirilen bu sistem, analog telsiz mikrofon sistemlerinin karşılaştığı dar frekans tahsisleri ve parazit sorunlarını tamamen ortadan kaldırarak küresel olarak lisans gerektirmeyen 2.4 GHz bandında kaya gibi sağlam ve kesintisiz bir iletişim zemini sunar.
Sistemle birlikte gelen HT100 el tipi telsiz mikrofon vericisi, üzerinde pnömatik sarsıntı önleyici montaj kitine (pneumatic shock mount) sahip sabit bir AKG P5 dinamik mikrofon kapsülü barındırır. Bu özel kapsül yapısı, el hareketlerinden kaynaklanan mekanik gürültüleri mükemmel şekilde absorbe eder. Hem el mikrofonu hem de sistem mimarisi 24-bit / 48 kHz sıkıştırılmamış ses kodlama çözünürlüğü ile doğrusal bir frekans tepkisi sunarak stüdyo kalitesinde, kusursuz ve berrak bir ses üretir. Tamamen sezgisel ve kolay kullanım için tasarlanan DMS100 sisteminde kanal eşleştirmeleri tek bir tuşla zahmetsizce yapılır. Renk kodlama sistemi ve adaptif kanal seçimi teknolojisi, uygun telsiz kanallarını bulma aşamasındaki karmaşayı ortadan kaldırır. Aynı alanda 4 adede kadar DMS100 sistemi birbiriyle senkronize edilerek eş zamanlı olarak güvenle kullanılabilir.
Güvenliğe ve gizliliğe önem veren kurumsal toplantılar veya devlet kurumlarındaki gizli sunumlar için sistem, sinyalinizi koruyan ve kablosuz ses iletişiminizi tamamen gizli tutan gelişmiş entegre AES 256-bit şifreleme teknolojisine sahiptir. Sistemin merkezindeki SR100 sabit alıcı ünite, ultra düşük 1.9 ms gecikme (latency) süresi sayesinde vokalistler ve enstrümancılar için eşsiz bir performans konforu yaşatır. Alıcı arkasında ses sistemlerine ve mikserlere kayıpsız bağlantı için profesyonel ses çıkışları yer alır. İki adet AA alkalin pil ile 12 saate kadar kesintisiz çalışma ömrü sunan verici, uzun etkinliklerde kesintisiz güç sağlar. Alıcı ünitesi, opsiyonel olarak satın alınabilecek bir rack montaj kitiyle standart rack kabinlerine de monte edilebilmektedir.
| AKG DMS100 Microphone Set Dijital Kablosuz El Mikrofonu Sistemi Teknik Özellikler | |
| Sistem Genel Özellikleri | |
| Kablosuz Teknoloji | Dijital 2.4 GHz |
| Çalışma Frekansı / Taşıyıcı | Global lisans gerektirmeyen dijital 2.4 GHz bandı |
| Güvenlik ve Şifreleme | Gelişmiş 256-bit AES Kriptolama |
| Eşzamanlı Çalışma | Aynı alanda 4 adede kadar bir arada sorunsuz çalışabilen senkronize sistem |
| Maksimum Çalışma Menzili | 30 metre (100 fit) |
| Sistem Gecikmesi (Latency) | Ultra düşük 1.9 ms |
| Frekans ve Kanal Seçimi | Adaptif Kanal Seçimi (Adaptive Channel Selection) |
| Çeşitlilik Teknolojisi | Dijital Çeşitlilik (Anten, Zaman ve Frekans Çeşitliliği) |
| Ses Çözünürlüğü | 24-bit / 48 kHz Sıkıştırılmamış Dijital Ses Kodlama |
| Sistem Frekans Tepkisi | 70 Hz – 20 kHz (+1 / -3 dB) doğrusal tepki |
| Dinamik Aralık | 120 dB(A) @ 1 kHz |
| Sinyal Gürültü Oranı (S/N) | >120 dB(A) |
| HT100 El Tipi Verici / Mikrofon Özellikleri | |
| Mikrofon Kapsülü | Pnömatik sarsıntı önleyici montajlı, sabit AKG P5 mikrofon kafası |
| Pil Tipi | 2 adet AA Alkalin Pil |
| Pil Ömrü | 12 saate kadar kesintisiz kullanım |
| Boyutlar ve Ağırlık | 51 x 250 mm | 0.297 kg (piller dahil ağırlık) |
| SR100 Sabit Alıcı Özellikleri | |
| Kabin Montajı (Rackmount) | Evet, opsiyonel rack montaj kiti ile uyumlu |
| Kanal Eşleştirme | Tek tuşla kolay eşleştirme ve kolay takip için renk kodlama sistemi |
| Boyutlar ve Ağırlık | 200 x 165 x 44 mm | 0.358 kg |
| Kutu İçeriği | |
| 1 adet HT100 El Tipi Telsiz Mikrofon / Verici, 1 adet SR100 Sabit Kablosuz Alıcı, 1 adet Evrensel AC Güç Adaptörü, 1 adet Mikrofon Stand Adaptörü (Mikrofon Tutacağı), 2 adet AA Pil | |