AKG PCC160 (Phase Coherent Cardioid), tiyatro sahneleri, kürsüler, haber masaları, konferans salonları ve toplantı masalarında en doğru ses yakalama ve sinyal üretimi için tasarlanmış, ağır hizmet koşullarına uygun, yüzeye monte edilebilir profesyonel bir sınır tipi (boundary) mikrofondur. Sektör standardı olarak kabul gören bu mikrofon; faz uyumlu (phase coherent), yarım süperkardioid (half-supercardioid) kutup desenine sahiptir. Bu özel tasarım, kapsülün arkasından gelen sesleri ve akustik sızıntıları minimuma indirerek, sahnede geri beslemeden (feedback) önce çok yüksek kazanç (high gain-before-feedback) elde edilmesini sağlar.
Yüzeye monte edilebilir yapısı sayesinde yönlülüğü (directivity) 3 dB artıran AKG PCC160, yüksek hassasiyeti ile uzak mesafelerden bile aslına sadık ve net bir sinyal üretimi gerçekleştirir. 50 Hz ile 18 kHz arasındaki frekans tepkisi, alt frekanslardaki uğultu, zemin ve rüzgar gürültüsünü minimumda tutacak şekilde optimize edilmiştir. Gövde üzerinde yer alan "Bass Tilt" (Bas Eğimi) anahtarı, düşük frekanslı istenmeyen gürültüleri daha da aşağı çekerek ses netliğini artırır. Orkestra çukuru gibi eksen dışı alanlardan gelen sinyalleri etkili bir şekilde yok eden cihaz, kazara gelebilecek fiziksel darbelere karşı dayanıklı, sağlam çelik bir gövdeye sahiptir. 12-48V fantom güç ile çalışan PCC160, kutu içeriğinde switchcraft TA3-dişi ve XLR-erkek konnektörlere sahip 4.5 metrelik özel bir kablo ile birlikte gelir.
| AKG PCC160 Sınır Tipi Yüzey Mikrofonu Teknik Özellikler | |
| Mikrofon Tipi | Sınır Tipi / Yüzey Mikrofonu (Boundary) |
| Kutup Deseni (Polar Pattern) | Yarım Süperkardioid (Half-Supercardioid) |
| Kapsül / Element Tipi | Elektret Kondenser (Miniature Capsule) |
| Ses Alanı | Mono |
| Kullanım Yönü (Orientation) | Sınır Tipi Mikrofonlar İçin Geçerli Değil (N/A) |
| Kontroller | Low Cut / HPF (Alt Frekans Kırpma / Bass Tilt Anahtarı) |
| Devre Yapısı | Yarı İletken (Solid-State) |
| Frekans Tepkisi | 50 Hz - 18 kHz |
| Maksimum SPL | 120 dB |
| Hassasiyet | 22 mV/Pa |
| Eşdeğer Gürültü Seviyesi | 22 dB (A-Ağırlıklı) |
| Analog Çıkış Konnektörü | 1x TA3F / Mini-XLR 3-Pin Dişi |
| Kablo Uzunluğu | 4.5 m / 15' (TA3-Dişi ve XLR-Erkek Bağlantılı) |
| Güç Kaynağı | Fantom Güç (Phantom Power) |
| Çalışma Voltajı | 12 V - 48 V |
| Renk | Siyah |
| Ölçüler | Uzunluk: 170.2 mm / 6.7" |
| Ağırlık | 170 g / 6 oz |
| Kutu İçeriği | AKG PCC160 Mikrofon, 4.5 m Mini XLR - 3-Pin XLR Kablo, Taşıma Çantası |