AKG WMS40 Mini Dual Vocal Set Çiftli Kablosuz El Mikrofonu Sistemi; küçük sahneler, kulüpler, ibadethaneler, oteller, sunum alanları ve spor salonları için tasarlanmış, iki adet mikrofonun aynı anda çalışmasına olanak tanıyan profesyonel bir kablosuz çiftli el mikrofonu sistemidir. Gerçek bir tak-çalıştır (plug’n’play) çözümü sunan bu sistem, saniyeler içinde kurulup çalışmaya hazır hale gelerek telsiz sistemleri konusunda tecrübesiz olan kullanıcılar için en optimum kablosuz ses performansını sağlar. Set; minimum alan kaplayan çift kanallı SR40 Mini Dual sabit alıcı ünite ile iki adet HT40 Mini el tipi telsiz mikrofon vericisinden oluşur.
Sistemle birlikte gelen iki adet HT40 Mini el tipi telsiz verici mikrofon, güçlü ve dinamik performanslar için en yüksek ses kalitesini üretmek üzere optimize edilmiştir. Mikrofonların üzerinde yer alan dinamik kardiyot (cardioid) kapsül yapısı, sahne ortamında akustik geri besleme (feedback) oluşmadan önce maksimum kazanç elde edilmesini sağlayarak seste bozulmaları önler. Gövde üzerinde kolayca erişilebilen açma/kapama/sessiz (on/off/mute) anahtarı ve mikrofon kapsülünü darbelere karşı koruyan sağlam bir metal ızgara yer alır. WMS40 Mini serisi, sadece tek bir adet 1.5V AA boyutunda alkalin pil ile 30 saati aşan olağanüstü bir pil ömrüne sahiptir. Bu benzersiz çalışma süresi, günlük operasyonlarda pil değişim sıklığını minimuma indirerek uzun vadede bütçenizden çok ciddi bir tasarruf etmenizi sağlar.
Sistemin merkezinde yer alan SR40 Mini Dual sabit telsiz alıcısı, iki bağımsız telsiz kanalını tek bir ultra kompakt şaside birleştirerek alandan maksimum tasarruf sağlar. Alıcının ön panelinde her iki kanal için sistem durumunu anlık olarak izlemenizi sağlayan bağımsız akıllı LED göstergeleri bulunur: Açma/kapama durumunu bildiren ON/OFF LED'i, vericilerden gelen radyo sinyalinin gücünü gösteren RF OK LED'leri ve ses sinyalinin aşırı yüksek seviyede olup kırpılmaya uğradığını bildiren AF CLIP LED'leri. Ayrıca ön panelde her bir mikrofonun ses çıkış seviyesini bağımsız olarak ayarlayabileceğiniz iki adet dairesel ses (Volume) potu yer alır. Arka panelde ise ses sistemlerine veya mikserlere bağımsız bağlantı kurabilmeniz için iki adet 1/4" (6.3mm) balanslı jak ses çıkışı mevcuttur. Kutu içeriğindeki evrensel anahtarlamalı (switched mode) güç kaynağı, dünya genelindeki farklı priz ve voltaj standartlarıyla tam uyumlu çalışmasını sağlayan çoklu konnektör kitiyle birlikte sunulur.
| AKG WMS40 Mini Dual Vocal Set Çiftli Kablosuz El Mikrofonu Sistemi Teknik Özellikler | |
| Sistem Tipi | Profesyonel İki Kanallı Sabit Frekanslı Kablosuz El Mikrofonu Sistemi |
| Set İçeriği | 1 adet SR40 Mini Dual Çift Kanallı Sabit Alıcı, 2 adet HT40 Mini El Tipi Telsiz Mikrofon Vericisi |
| Ses Kalitesi | Güçlü performanslar için kristal netliğinde yüksek ses doğruluğu |
| Kurulum ve Kullanım Tipi | Gerçek Tak ve Çalıştır (Plug and Play) mimarisi; saniyeler içinde çalışmaya hazır yapı |
| Taşıyıcı Frekans Aralığı | 660 MHz - 865 MHz |
| Modülasyon Tipi | FM (Frekans Modülasyonu) |
| Ses Bant Genişliği | 40 Hz - 20,000 Hz |
| Frekans Kararlılığı | -10°C ile +50°C sıcaklık aralığında ±15 kHz |
| Toplam Harmonik Bozulma (THD) | 1 kHz frekansta tipik %0.8 |
| Sinyal Gürültü Oranı (S/N) | Tipik 105 dB(A) |
| RF Çıkış Gücü | Maksimum 10 mW |
| Mikrofon Kapsül Yapısı | Geri besleme (feedback) öncesi yüksek kazanç sunan dinamik kardiyot kapsül |
| Verici Pil Tipi ve Ömrü | Mikrofon başına tek bir adet 1.5V AA boyutunda pil ile 30 saatten fazla kesintisiz çalışma |
| Verici Kontrolleri | Gövde üzerinde entegre Açma / Kapama / Sessiz (On / Off / Mute) sürgülü anahtarı |
| Alıcı Ön Panel Kontrol ve LED'leri | Her kanal için bağımsız dairesel ses seviyesi (Volume) potu, ON/OFF güç LED'i, 2 adet RF OK LED'i, 2 adet AF CLIP LED'i |
| Analog Ses Çıkışları | 2 adet 1/4" (6.3mm) Jak konnektörü üzerinden balanslı ses çıkışları |
| Güç Gereksinimi (Alıcı) | Dünya genelinde kullanıma uygun evrensel konnektör kitli, anahtarlamalı (switched mode) güç adaptörü |