AKG WMS420 UHF Kablosuz Telsiz Vokal Mikrofon Seti; kamuya açık adreslemeler, sunumlar, sabit ses kurulumları ve canlı müzik performansları gibi profesyonel ses güçlendirme uygulamaları için tasarlanmış güvenilir bir telsiz mikrofon sistemidir. Tek bir frekans bandında 8 adede kadar sistemin parazitsiz ve eş zamanlı olarak çalışmasına olanak tanıyan 30 MHz'lik esnek bir bant genişliği sunar. Set; patentli D5 dinamik kapsüle sahip bir HT420 el tipi telsiz mikrofon vericisi, yarı raf boyutunda SR420 sabit UHF kablosuz alıcı ünite, iki adet sökülebilir UHF anten, alıcı için güç adaptörü ve verici için bir adet AA pil ile eksiksiz bir çözüm sağlar.
Sistemde yer alan SR420 UHF sabit alıcı, arkasında bulunan iki adet sökülebilir anteni sayesinde anten dağıtıcıları ve uzak mesafeli yönsel anten sistemleri gibi profesyonel RF aksesuarlarına kolayca bağlanabilir; bu da çok kanallı geniş kurulumlarda çekim kalitesini maksimuma çıkarır. Ön panelde açma/kapama düğmesi, dairesel ses kontrol potu, sunulan 8 taşıyıcı frekanstan birini seçmeyi sağlayan kanal butonu ve seçili kanalı gösteren net bir LCD ekran yer alır. Ayrıca sinyal varlığını gösteren RF OK LED'i ile ses seviyesinin aşırı yüksek olduğunu bildiren CLIP LED'i ön panelde konumlanmıştır. Arka panelde ise telsiz sinyalinin zayıfladığı anlarda ses çıkışını otomatik olarak kapatarak gürültüyü önleyen ayarlanabilir bir squelch (susturma) kontrolü, gerginlik gidericili DC IN güç girişi, mikser bağlantıları için balanslı XLR ve amfi bağlantıları için balanssız 1/4" (TS) jak çıkışları yer almaktadır.
HT420 el tipi telsiz verici mikrofon, akustik geri beslemeleri (feedback) etkili bir şekilde reddetmek üzere tasarlanmış ödüllü patentli D5 dinamik süperkardiyot kapsül ile donatılmıştır. Gövde üzerinde tamamen sessiz çalışan açma/kapama/sessiz (mute) anahtarı, dahili bir kazanç (gain) ayar potu ve durum LED'i bulunur. Tek bir AA alkalin pil ile 6 ila 8 saat arasında kesintisiz çalışma ömrü sunan mikrofon, açık alanda yaklaşık 30 metrelik bir kapsama alanına sahiptir. Vericinin tabanında yer alan entegre şarj kontakları, yeniden şarj edilebilir piller kullanıldığında mikrofonun AKG CU400 şarj istasyonu (ayrı satılır) ile pilleri çıkarmadan doğrudan şarj edilebilmesine olanak tanır.
| AKG WMS420 UHF Kablosuz Telsiz Vokal Mikrofon Seti Teknik Özellikler | |
| Sistem Genel Özellikleri | |
| Çalışma Frekans Bandı | Band A: 530.025 MHz - 559.000 MHz |
| Anahtarlama Bant Genişliği | 30 MHz |
| Eşzamanlı Kanal Sayısı | Tek bir frekans bandı içinde 8 adede kadar uyumlu kanal |
| Modülasyon ve Frekans Seçimi | FM Modülasyonu, sabit frekanslar |
| Çalışma Mesafesi | Standart 30 metre (harici anten aksesuarları ile daha uzak mesafelere ulaşılabilir) |
| SR420 Sabit Alıcı Özellikleri | |
| Çeşitlilik (Diversity) | Anten anahtarlamalı (Antenna switching) otomatik çeşitlilik |
| RF Çıkış Gücü | 10, 20 veya 50 mW (kullanılan frekans bandına bağlı olarak) |
| Ses Frekans Bandı | 40 Hz - 20,000 Hz (± 3 dB) |
| Ön Panel Kontrol ve Göstergeleri | Açma/kapama butonu, dairesel ses kontrol potu, 8 taşıyıcı kanaldan birini seçme butonu, LCD kanal ekranı, RF OK LED göstergesi, CLIP (Ses tepe noktası) LED göstergesi |
| Arka Panel Kontrol ve Girişleri | Ayarlanabilir Squelch (susturma) kontrol potu, strain relief özellikli DC IN güç soketi, 2 adet sökülebilir BNC RF anten girişi |
| Analog Ses Çıkışları | 1 adet Balanslı XLR-3F Erkek çıkışı, 1 adet Balanssız 1/4" (6.3mm) TS Jak çıkışı |
| Kasa Ölçüleri ve Montaj | 1/2 RU boyutlarında sabit şasi, Boyutlar: 150 x 45.0 x 200 mm |
| HT420 El Tipi Verici Özellikleri | |
| Mikrofon Kapsülü | D5 Patentli Dinamik Kapsül |
| Kutup Deseni | Süperkardiyot (Supercardioid) |
| Sinyal Gürültü Oranı (S/N) | 105 dB-A |
| Toplam Harmonik Bozulma (THD) | 1 kHz frekansta %0.8 |
| Ses Frekans Bant Genişliği | 70 Hz - 20,000 Hz (± 3 dB) |
| Senkronizasyon | Manuel frekans seçimi |
| Verici Kontrolleri ve Şarj | Gürültüsüz açma/kapama/sessiz (on/off/mute) anahtarı, dahili kazanç (gain) potu, durum LED'i, tabanda entegre harici şarj kontakları (CU400 istasyonu ile uyumlu) |
| Pil Tipi ve Ömrü | Tek bir adet AA boyutunda alkalin veya şarj edilebilir pil ile 6 ila 8 saat arası çalışma |
| Boyutlar ve Ağırlık | Boyutlar: 237 x 51.0 mm | Ağırlık: 214 g |
| Kutu İçeriği | |
| 1 adet SR420 Sabit UHF Alıcı, 1 adet HT420 El Tipi Telsiz Mikrofon Vericisi, 2 adet Sökülebilir Alıcı Anteni, 1 adet AC Güç Adaptörü, 1 adet Mikrofon Stand Adaptörü, 1 adet AA Boyutunda Pil | |