x

DJ'lik için En İyi 8 Kulaklık

22 Haziran 2022
DJ'lik için En İyi 8 Kulaklık

DJ'lik için En İyi 10 Kulaklık


Kulaklıklar, dinleyicilerin nihai ürünü dinleyebilmesi için müziği miksajlamanıza izin verdiğinden, her DJ'in cephaneliğinin önemli bir parçasıdır.

Stüdyodan ticari kulaklıklara ve hatta kulak içi kulaklıklara kadar çok sayıda kulaklık var, ancak DJ'lik için doğru tür hangisi?

Bu yazıda, DJ'lik için 100 doların altındaki en iyi 10 kulaklığı gözden geçireceğiz ve ayrıca, işe uygun olmaları için birkaç farklı özelliğe sahip olmaları gerektiğinden, DJ'e özel kulaklıklarda nelere dikkat etmeniz gerektiğini de anlatacağız.
İyi bir DJ Kulaklığı Ne Yapar?

Piyasada çok sayıda yüksek kaliteli kulaklık olmasına rağmen, ihtiyacınız olan amaca hizmet eden bir çift seçmek önemlidir. Çok kaliteli bir kulaklığa tonlarca para harcayabilirsiniz, ancak ihtiyacınız olan şey için tasarlanmadıysa, bu sadece para israfıdır.

DJ'lik için bir çift kulaklık satın almak bunun en iyi örneğidir. Dans pistinde umutsuz olacaklarsa, birinci sınıf bir çift konforlu stüdyo kulaklığı satın almanın bir anlamı yok!DJ kulaklıkları söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken birkaç şey vardır.

İlk olarak, gürültü izolasyonunu düşünmek isteyeceksiniz. Parçalar arasında mükemmel geçişi yapmaya çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur, ancak bas titreşimleri, çınlayan rezonans ve gürültülü ortamdaki diğer rahatsızlıklar dikkatinizi dağıtır.

Tercihen, kenetleme kuvveti olan bir şey bulmak isteyeceksiniz - tercihen kulakta. Bu şekilde arka plan gürültüsünün sızması için çok az yer kalır ve kulak üstü basınç sesi doğrudan kulak zarınıza yönlendirir.

Kulak üstü kulaklıklar bir seçenek olmadığında, en azından kulaklıklarınızın kulak üstü kapalı olduğundan emin olmak isteyeceksiniz, çünkü bu en azından sesin kutularınıza girmesini veya çıkmasını önleyecektir. Bir çift arkası kapalı kulaklığın iyi bir kenetleme kuvveti olduğu sürece, DJ için hepsi iyi olmalıdır. Ancak, rahatsız olabileceklerini unutmayın.


Pek çok kişi, DJ'lik için konforun önemli olduğunu düşünecektir ve kesinlikle tercih edilir olsa da, işlevsellik kadar önemli değildir. Birçok endüstri standardı DJ kulaklığı, sıkıştırma kuvveti nedeniyle rahatsız edicidir, ancak bu, gürültü yalıtımı sağlıyorsa, kabul etmeniz gereken bir uzlaşmadır.


Son olarak, kulak içi kulaklıklar da var – herkes için değiller, ancak gürültü yalıtımı açısından kulak üstü veya kapalı kulak kulaklıklara mükemmel bir alternatif sunarken, daha düşük ses seviyelerinde çalma ve kulaklık potansiyelini azaltma fırsatı sunarlar. kulak zarlarınız zarar görebilir.

DJ'ler için seçtiğim 100 doların altında bir fiyata satın alabileceğiniz en iyi 10 kulaklığa bir göz atalım - burada kulak üstü, kulak üstü ve kulak içi kulaklıklar arasında iyi bir denge var, bu yüzden kesinlikle işe yarayacak bir şey var senin için.
Uygun Fiyatlı En İyi 8 DJ Kulaklığı


Sennheiser HD25   bir pazarlık bulabilirseniz en iyi seçenek, bütçeyi biraz aşan ancak ekstra paraya değer, kulak üstü kulaklıklar için optimum kelepçe basıncı ve diğer seçeneklere kıyasla rahat

Sennheiser HD25 PLUS 16-22.000 Hz, düşük ağırlıkları ve tek kulakla dinleme seçimi, HD 25 Plus mobil izleme için gereklidir. Arkası kapalı HD 25 Plus, amaca için gereği olarak profesyonel izlemeleridir ve arka planlarından yüksek düzeyde azaltmak.


Shure SE215 kulak içi monitörler  7hz – 40kHz, sesi düşük tutmak ve kulaklarınızı korumak için çok ideal olan kulak içi monitörler, özelleştirilebilir kol kenarları, sadece DJ'ler için değil, her türden canlı performans sanatçısı için harika

Pioneer HDJ-CUE1  kulak üstü, iyi kelepçe basıncı, DJ oyunlarını hızlandırmaya hazır yeni başlayanlar için iyi bir yükseltme

AKG Pro Audio K167 TIESTO  arkası kapalı, kulak üstü, yüksek basınçlı kıskaç ancak çok yumuşak kulaklıklar, bu nedenle rahatsız edici DJ seanslarıyla baş edemiyorsanız ideal bir seçim

Pioneer DJ HDJ-X7-K Profesyonel DJ kulaklığı : 5Hz - 30kHz, Yeni geliştirilen 50 mm sürücü sayesinde ses her zaman kristal netliğindedir. Buna, optimize edilmiş diyaframdan, üstün sol ve sağ kanal ayrımına sahip bir kablo ve bas refleks bölmesinden gelen sıkı bas notaları ekleyin ve bunların tümü profesyonel izleme sağlar.

Pioneer DJ HDJ-X10K 5Hz – 40,000 Hz, tanınmış Profesyonel birçok Dj’in tercih ettiği HDJ-X10 Pioneer mühendislerinin uzun yıllara dayanan deneyimi ve yeni geliştirilen malzemelerin kullanılması ile ortaya çıkmış, kullanıcı deneyimleri göz önünde bulundurularak şekillendirilen kusursuz bir üründür.

Audio-Technica ATH-M40X  kapalı kulak, 15-24kHz frekans tepkisi, mükemmel gürültü azaltma ve uygun kelepçe basıncıyla rahat.

 

1.Sennheiser HD-25


HD-25'ler, gürültülü ve gürleyen DJ ortamları için mükemmel gürültü izolasyonunu garanti eden en üst düzeyde sıkıştırma kuvvetine sahiptir ve frekans aralığı, 16 Hz – 22000 Hz'de kulak üstü kulaklıklar için oldukça iyidir.

Sıkıştırma baskısı nedeniyle sonuçta oldukça hafif olsalar da, bu sadece bir süperstar DJ olmak istiyorsanız uğraşmanız gereken bir şey! Yapı hafif ancak son derece dayanıklıdır ve bu kötü çocuklara zarar vermekte gerçekten zorlanacaksınız.

Dünyanın en büyük isimleri tarafından kullanılan HD-25'leri yenemezsiniz.


Paket İçeriği
HD25 Kulaklık
Yumuşak kılıf
Kullanım kılavuzu

Artıları
DJ Kulaklıkları için endüstri standardı
Çok yüksek sıkıştırma basıncı
Hafif ama son derece dayanıklı2.Sennheiser HD25 PLUSSennheiser HD-25 PlusDüşük ağırlıkları ve tek kulakla dinleme seçeneği nedeniyle, HD 25 Plus kulaklıklar mobil izleme için vazgeçilmezdir. Arkası kapalı HD 25 Plus, amaca yönelik olarak tasarlanmış profesyonel izleme kulaklıklarıdır ve arka plan gürültüsünü yüksek düzeyde azaltır.

Çok yüksek ses basıncı seviyelerini idare edebilen ve son derece sağlam bir yapıya sahip olan bu kulaklıklar, örneğin gürültülü ortamlarda olağanüstü iyi performans gösterir. ENG, ses güçlendirme, stüdyo izleme ve ses ekipmanı testi. Kameramanlar ve DJ'ler için ideal izleme kulaklıkları, bunlar gerçek ses profesyonellerinin çalışan kulaklıklarıdır.Paket İçeriği
HD 25 PLUS, sarmal kablolu
Kese
ek yumuşak kulak yastığı
ek 1,5 m düz kablo

Artıları
Hafif alüminyum ses bobinleri sayesinde yüksek hassasiyet
Çok yüksek ses basıncı seviyelerini idare edebilir
Uzun süre kullanılsa bile çok hafif ve rahat
Sağlam, çıkarılabilir, tek taraflı kablo
Tek kulakla dinleme için dönebilen kapsül3.Shure SE215-K


Shure SE215-K


Kulakiçi kulak içi kulaklık, uzun ömürlü ve ses için kalıcı,kulak üstü tasarımda kısa ömürlü bir ses sunar.güçlü tiz ileticileri ve çift bas iletkeni nedeniyle özlü bir ses geniş ve bas frekanslarından ödün vermez.
Kulak içi(lak İçi) seslerin güçn bas frekanslarına ulaşılması için ulaşılamaz.
Çoklu renkte, sürüm kablolarla tasarım ve versiyonlarda mevcuttur.
Tek Dinamik, rahat ve bir pakette derin basla net ses üretir.
Genişletilmiş bas için belirgin şekilde tepkisine sahiptir.
Çıkarılabilir kabloluğu, uzun süreli kullanımlar ve sistem hakkında eğitim için kapsamlı bağlantı sunar.Paket İçeriği
Shure SE215 Kulaklık, 
Kılıf
ek yumuşak kulak yastıklarıArtıları
Müziğinizin ayrıntılarını duyabilmeniz için gelişmiş baslı ayrıntılı ses
Ses yalıtımlı tasarım sesi hapseder ve gürültüyü engeller
Optimize edilmiş başlık açısına sahip hafif, düşük profilli şekil kulaklarınıza rahatça oturur4.Pioneer HDJ-CUE1Pioneer DJ - Pioneer DJ HDJ-CUE1 DJ Kulaklığı
Pioneer HDJ-CUE1, DJ setleri sırasında şık performans için tamamen döndürülebilir kulaklık başlıklarıyla birlikte gelen, yaklaşık 70 $'lık harika görünümlü, giriş seviyesi kulak üstü kulaklıklardır.

Ağır hizmet tipi yapı sağlam ve dayanıklıdır ve genel frekans aralığı 5hz ila 30kHz olan yoğun bas, dengeli orta ve yüksek frekanslara izin veren dinamik sürücülerle ses kalitesi mükemmeldir.

Dahası, Pioneer DJ dünyasında büyük bir isim olarak bilinir, bu yüzden kulaklıkları söz konusu olduğunda emin ellerde olduğunuzu hissettirir.

Kulak üstü olmasalar da, en azından arkaları kapalıdırlar, bu da onları arka plan gürültüsünü azaltmak için oldukça iyi bir seçim olarak bırakır. Kulaklıklar da oldukça şık olduğunu düşündüğüm renk açısından oldukça özelleştirilebilir.


Paket İçeriği
HDJ CUE1 Kulaklık
Spiralli Ayrılabilir Kablo
Opsiyonel Renkli Kulaklıklar

Artıları
Sağlam ve dayanıklı yapı
Dönebilen kulaklıklar
Mükemmel bas tepkisi
5.AKG Pro Audio K167 TIESTO
70 doların altındaki AKG Pro Audio K167 TIESTO kulaklıklar, DJ'ler için mükemmel bir seçimdir. Öncülere çok benzer, bunlar kulak üstü yerine kapalı kulaktır, ancak iyi bir gürültü azaltma sunar.

Bu kutuların arkasındaki odak noktası, uzun DJ setleri ve dinleme seansları için çok rahat bir deneyim sağlayan yumuşak kulaklıklardır. Geniş bir frekans aralığı ve nispeten iyi bir sıkıştırma kuvveti ile şık ve rahat bir yapıdır.

Nefesinizi kesmeyecek, ancak bütçeye uygun bir kulak üstü kulaklık çiftinden yükseltme yapmak istiyorsanız, bunun iyi bir çift olduğunu düşündüm.

Ayrıca, katlamaları kolaydır, bu nedenle DJ seyahat maceraları için sırt çantanıza sığacak bir şey arıyorsanız bu iyi bir seçimdir.
Paket İçeriği
AKG Pro Audio K167 Tiesto Kulaklık
¼” Adaptör

Artıları
Uzun seanslar için çok rahat
Kolay taşıma için düz katlanabilir
Geniş frekans aralığı


6.Pioneer DJ HDJ-X7-K
Pioneer DJ - Pioneer DJ HDJ-X7-K Profesyonel DJ kulaklığı (Siyah)Yeni geliştirilen 50 mm sürücü sayesinde ses her zaman kristal netliğindedir. Buna, optimize edilmiş diyaframdan, üstün sol ve sağ kanal ayrımına sahip bir kablo ve bas refleks bölmesinden gelen sıkı bas notaları ekleyin ve bunların tümü profesyonel izleme sağlar.
Bu kulaklıkları nasıl takarsanız kullanın rahattır. Muhafaza tasarımı başınızın üzerindeki baskıyı azaltırken dış dokusu kavrayışı artırır. Mükemmel uyumu bulmanıza yardımcı olmak için, aynı zamanda esnek, dayanıklı bir kafa bandı ve esnek bir fırdöndüye sahiptirler.
Tüm HDJ-X kulaklıklar zarif bir görünüme ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. İstediğiniz görünümü tamamlamak için siyah veya gümüş versiyonlardan birini seçin.Paket İçeriği
HDJ-X7K Kulaklık
Kılıf

Artıları
HDJ-X model kulaklıklar esnek olacak şekilde tasarlanmıştır.
Onların Mekanizması, nasıl kullanmak isterseniz o şekilde rahatça kullanmanızı sağlar.7.Pioneer HDEJ-X10-KPioneer DJ - Pioneer DJ HDJ-X10K Profesyonel Dj Kulaklık (Siyah)


Pioneer’ın en üst seviyedeki Dj kulaklığı yani sınıfında amiral gemisi olan HDJ-X10 Kulüpler, festivaller her yerde profesyonellerin elinden düşürmediği aranılan bir cihazdır. Profesyonellerden gelen talepler doğrultusunda şekillenen X10 sizinde performans ve müzik deneyimlerinizi değiştirmeye hazır. X10 50 mm lik güçlü sürücüsü ile 5-40 Khz arasında değişen yüksek çözünürlükte ses üretir. Dj ler için ideal teknik değerlere ve yüksek kaliteye sahip olan X10 zengin bas frekanslarının yanısıra  birbirinden net ayrılan orta ve tiz frekanslarıda temiz ve güçlü bir şekilde duymanızı sağlar. Esnek ve uzun süreli kullanımda sizi yormayan kafa bandı ve kullanışlı döner mekanizmaları tasarımında hiçbirşeyden kaçınılmayan bir kulaklık olduğunu size kanıtlar. Poliüretan kulak yastık dolguları ile kulak yastıkları ve kafa bandındaki deri malzeme kirlenme yada terlemeye karşı dayanıklıdır, ayrıca dış yüzeyi kolayca temizlenebilir bir kaplamayada sahiptir.


Paket İçeriği
HDJ-X10K Kulaklık
Kılıf

Artıları
Net, yüksek çözünürlüklü sesle dinlerken hiçbir ritmi kaçırmazsınız.
Üstün sol ve sağ kanal ayrımı ve bas refleks bölmesi ile profesyonel izleme için idealdirler.8.Audio-Technica ATH-M40XAudio-Technica ATH-M40 X


90 derece dönebilen kulaklık başlıkları, birçok DJ'in aradığı özelliklerden biri olan miksinizi tek kulakla hızlı bir şekilde dinlemenizi sağlar.

ATH-m40x, herhangi bir DJ için fazlasıyla yeterli olan 15 – 24.000 Hz'lik bir frekans yanıtına sahiptir ve uzun süreli kullanımlar için rahat olmasalar da, iyi bir gürültü azaltma sunarlar, bu tam olarak ihtiyacınız olan şeydir .

Son olarak, bu kulaklıklar, biri düz diğeri sarmal olmak üzere iki değiştirilebilir kabloyla gelir ve sizin için çok uzunsa, çevrimiçi olarak daha kısa olanları bile alabilirsiniz.
Paket İçeriği
1,2 - 3 m spiral kablo
3 m düz kablo
Adaptör
Kılıf

Artıları
Kulak üstü stili telafi etmek için yastıklı konfor
İki adet dahil ve değiştirilebilir kablo
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.