Roland

Roland E-A7 Türk Ses Ritimli Aranjör Klavye

Ürün Kodu :7901
21.611,70 TL
20.098,88 TL

HAVALE FİYATI:

20.098,88 TL
Paylaş

KAMPANYALAR

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Roland E-A7 Türk Ses Ritimli Aranjör Klavye  Roland EA7 özellikleri ve fiyatı itibariyle çok yönlü bir arranger klavye olarak, müzisyenlerin ihtiyacı olan dünyanın tüm profesyonel seslerini ve ritim altyapılarını sizlere sunuyor. E-A7’nin paneline yerleştirilen çift ekranı sayesinde mantıklı, hızlı ve sezgisel kullanım imkanını sunarak, ritimleri sol ekranda, sesleri ise (1500 adetin üzerinde) sağ ekranda kontrol edecek ve ayrıca birçok fonksiyona özel atanmış düğmeleri ile performansınız anında hızlı ve kolayca kullanım için herşeyi elinizin altında hissedeceksiniz. WAV dosyalarını yükleyerek kendi enstrüman seslerinizi oluşturabilir ve dileğiniz enstrüman / ses kaynağını direk olarak klavyenize bağlayarak ses örneğini kendiniz alabilirsiniz. Performanlarında şarkı söyleyenleri menun edecek mikrofon girişi ve ona atanmış özel efektleri ile sadece 8 kg’lik ağırlık ile her yere kolayca taşıyabileceğiniz tam donanımlı bir klavyeyi size sunuyor. Nerede müzik yapmak istiyorsanız, E-A7 size orada tüm yardımlarını sunacaktır.  •Dahili sampling fonksiyonu ve WAV dosyalarını yükleyebilme
   
  •Asya, Orta Doğu, Türkiye, Avrupa ve Güney Amerika’dan ritim altyapıları içeren geniş ritim arşivi
   
  •Direk kontrol düğmeleri ile güçlü arranger ses işlemcisi ve One-Touch performans opsiyonları
   
  •156 özel atanmış düğmeler ile çok kullanılan fonksiyonlara hızlıca ulaşabilme
   
  •Mantıklı çift-ekran tasarımı ile altyapı ritimleri sol ekranda, sesler sağ ekranda kontrol ile kullanım
   
  •Mikrofon girişi ve ona özel atanmış efektler
   
  •Sadece 8 Kg lik ağırlığı ile taşıması kolay
  Tüm Dünyadaki Otantik Seslerinde Dahil Olduğu Geniş Alt Yapı Ritimleri 

  E-A7 Batı müziğindeki üstünlüğünün yanında; Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Güney Amerika'dan uzman müzisyenler tarafından hazırlanmış tüm dünya müziklerinin altyapı ritimlerini cömert bir dizi ile sunarak, dünyanın diğer bölgelerinden gelen müzik için aynı derecede güçlüdür. Bu nedenle Dünya’nın neresinde çalıyor olduğunuz önemli değildir. E-A7 tüm isteklerinizi tam anlamıyla karşılayacaktır.
   

  Dünyanın Tüm Sesleri Parmaklarınızın Ucunda 

  E-A7; piyano, elektrik piyano, org, yaylılar, üflemeliler ve daha birçoğunun da dahil olduğu 1500 adetin üzerinde temel enstrüman seslerini sizlere sunmaktadır. Bu enstrüman seslerinin içerisinde; Orta Doğu, Türkiye, Endonezya, Vietnam ve Doğu Avrupa gibi farklı müzik kültürlerinin enstrümanlarının sesleri de beraberinde gelmektedir. Her ses, en gerçekçi ve yüksek kalite için her biri kendi yerel müzik sahnesinde bir uzman ve başarılı müzisyenler ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Sesler bölgeye göre kategorize edilerek dizilmiştir. Bu sayede performansınız esnasında mükemmel sesleri hızla ve kolayca bulabilirsiniz.
   
   
   

  WAV Sample Sesler Yükleyerek, Dahili Ses Bankalarınızı Genişletin 

  Hafızasındaki 1500 adetlik dahili tonlar sadece bir başlangıçtır. Birçok performans sanatçısı bugünlerde önceden test ettiği veya kullandığı sample sesleri kullanmaktadır. E-A7’nin sample yükleme fonkisyonu sayesinde, sizde WAV uzantılı ses dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. Bunun yanında, dahilindeki sampling fonksiyonu ile kendi özel enstrüman seslerinizi, davul beatleri veya vocal sesleri dahil olmak üzere yaratabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan ses kaynağınızı doğrudan klavyeye bağlamak olacaktır. Daha sonra sesinizi dahada parlatmak ve zenginleştirmek için dahilinde bulunan efektleri ekleyebilir, ve performans show’unuz öncesinde sound check sırasında dilediğiniz efektleri deneyerek en mükemmel soundu yakalayabilirsiniz.
   
   
   

  Hızlı, Mantıklı Panel Yerleşimi ile Altyapı Ritimleri Solda, Enstrüman Sesleri Sağda 

  Bazı arranger klavyelerin birçok fonksiyonu bulunur, fakat bunları kullanmak biraz karmaşık ve zor yapıdadır. Özellikle kalabalık ve güzel bir akşam için beklentisi olan insanların önünde bu durum daha da zorlaşmaktadır. E-A7 ise mantıklı olarak yerleştirilen, sol tarafta alt yapı ritimlerini, sağ tarafta ise enstrüman seslerini ve bunlarla ilgili bilgileri gösteren iki ayrı bölümün kendine özel LCD ekranıyla donatılmıştır. Bunun yanında 156 adet hızlı erişim düğmesi ile en çok kullandığınız birçok fonksiyona hızlıca erişebilir, klavye üzerinde ayarlar ile uğraşmak yerine müziğinize daha fazla zamnınızı ayıracak, doğru düğme kombinasyonlarını bulmak için panic yaşamayacaksınız.
   

  Mükemmel Bir Performans için Tüm Temeller Parmaklarınızın Ucunda 

  Sahnede çalarken, sadece işinize odaklanmaya ihtiyacınız olacak. Çünkü E-A7; en çok kullandığınız birçok fonksiyona size direk ulaşım imkanını sunmaktadır. Altı adet pad’leri üzerinde ihtiyacınız olduğu and ses dosyalarınızı veya MIDI phrase’lerinizi çaldırabilirsiniz. Sadece bu bölge üzerinde bir tuşa dokunarak farklı müzikal scale’lere ulaşabileceksiniz. Ayrıca dahilindeki altı adetlik slider kontrolleriyle, davul, bas ve akumpanya gibi her bir bölümün ses seviyelerini ayarlayabilirsiniz. Son olarak, dahilindeki pith bend kolunun alt kısmında bulunan yedi adetlik görev atanabilir düğmeleri, sizing kişisel gereksinimlerinize göre ne yapmak istiyorsanız ayarlayabileceğiniz ve pitch bend kolu üzerinden elinizi kaldırmadan ulaşabileceğiniz şekilde dizayn edildi.
   
   
   

  Mikrofonunuzu Bağlayın, Sesinizi Ayarlayın ve Şarkı Söylemeye Başlayın 

  Eğer repertuarınızın önemli bir bölümünü vokal partileri içeriyorsa, E-A7 mikrofon girişi ile birlikte ön panelinde özel ses seviyesi kontrolünü size sunarak, sadece bir potans çevirerek klavyenin system menüsü içerisinde kaybolmanıza gerek kalmadan vokal ses seviyenizi hızlıca ayarlayabilirsiniz. Ayrıca profesyonel seviyedeki vokal efektleri ile sesinizi cilalandıracak ve parlatacak, performansınız anında çok yönlü dahilindeki reverb ve delay efektlerini ayarlayabilirsiniz.
   
   
   

  Sadece 8 Kg Ağırlık ile Her Yere Rahatça Taşıyın 

  Her zaman sahnede çalarken ihtiyacınız olan herşeyin bir arada olması mükemmeldir. Aksi taktirde ağır bir klavye ve digger ekipmanları taşımak biraz belinize acı verebilir. E-A7 sahne müzisyenlerinin hayatlarına iki yönde kolaylık getiriyor. Mükemmel bir performans için herşeyin bir arada olmasıyla ekstra kutu taşımadan, bağlantılar yapmadan hemen sahneye hazır olabilmeniz ve performansınız öncesinde /sonrasında hafif gövdesiyle kolayca her yere taşıyabilmenizdir. 61 tuşlu kompakt yapısının içerisine birçok güç ile donatılmış ve sadece 8 kg ağırlığıyla, size belinize acı vermeden klavyenizi bir yerden bir yere götürebilmenizi sunuyor.  Çok Yönlü, SMF Şarkı Çalıcısı ile Birlikte WAV/MP3 Audio Dosyaları da Çalabilme

  E-A7’ nin dahilindeki şarkı çalıcısı Standart MIDI dosyalarını (SMF) okuyabilir ve bunun yanında WAV ve MP3 ses dosyalarını da çalabilmektedir. Kapsamlı çalma seçenekleri ile şarkının bir bölümünü tekrar etmek, bir bölümüne atlamak gibi işlemlere izin verebilir. Eğer WAV ses dosyası çaldırıyorsanız, Center Cancel özelliği ile vokal kanallarını minimize edip kendi sesiniz için alan yaratıp üzerine kendi sesinizle vokal yapabilirsiniz. Ayrıca hali hazırdaki performanslarınızı kayıt edip, WAV ses dosyası formatında USB hafıza biriminizde saklayabilirsiniz. Bu sayede müziğinizi sosyal ortamlarda paylaşmanız için saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.
   
  KLAVYE

   

  Klavye

  61 Tuş (hassasiyetli)

  SES İŞLEMCİSİ

   

  Maksimum Polifoni

  128 ses (ses işlemcisinin yüklemesine göre değişkenlik gösterebilir.)

  Bölümler

  4 Klavye Bölümü (UP1, UP2, UP3, LWR) + 16 Şarkı Part

  Tonlar

  - Ön Tanımlı Tonlar : 1,500 Ton Üzerinde
  - Ön Tanımlı Davul Kitleri: 100 Davul Kitinin Üzerinde
  * GM2 uyumlu sesler dahildir.

  - Kullanıcı Tonları: 256 Ton
  - Kullanıcı Davul Kitleri: 128 Davul Kitl

  Favorite

  50 favori ses kayıt edilebilir.

  Akıllı Melodi

  Var

  RİTİMLER

   

  Ritimler

  - Ön Tanımlı Ritimler: 600 Ritimin Üzerinde
  - Kullanıcı Ritimleri: Limitsiz Sayıda (Dahili hafızada ve USB Flash hafızada saklanabilir)

  Ritim Kontrolleri

  Intro x 4, Main x 4, Fill x 4, Break, Ending x 4

  One Touch Hafızası

  Her bir ritim için programlanabilir 4 hafıza

  Ritim Geliştirme Araçları

  Enstrüman Odaklı Ayarlamalar

  Ritim Oluşturucu

  Var

  ŞARKILAR

   

  Eş zamanlı Çalıcı

  SMF (Format 0/1), KAR, MP3, WAV, MP3+CDG

  Tempo Değişimi

  - 20–250 BPM SMF için (ve Ritim)
  - 75–125% MP3 ve WAV dosyaları için

  Part Susturma

  - Kanal Sustırma: SMF (ve Ritimlerde)
  - Center Cancel: MP3 ve WAV (solo ve vokal kanallarını kapatma)

  Şarkı Akor Çıkarıcısı

  SMF Dosyalarından otomatik akor algılayıcısı

  Şarkı Sözü Görüntüleme

  SMF, KAR, MP3

  SMF Geliştirme Araçları

  Enstrüman Odaklı Ayarlamalar

  SMF İşaretleme ve Atlatma

  Var (4 hafızalanabilir bölge)

  Şarkı (Audio) Kayıdı

  Format: 16-bit linear, 44.1 kHz, WAV

  Demo Şarkı

  Var

  EFEKTLER

   

  Reverb

  8 Tipte (Makeup Tools yoluyla seçilebilir)

  Chorus

  8 Tipte (Makeup Tools yoluyla seçilebilir)

  MFX

  Klavye Bölümleri için 84 Tipte (Keyboard Part MFX yoluyla seçilebilir), Ritim ve SMF bölümleri için A & B (Makeup Tools yoluyla seçilebilir)

  Genel EQ

  6 Ön Tanımlı + 1 Kullanıcı Hafızalı

  Genel Compressor

  GigBag

  Giriş Efekti

  Reverb 6 tipte, Delay 2 tipte

  KULLANICI PROGRAMLARI

   

  Kullanıcı Programları

  - Ön Tanımlı (Music Assistant + Önceden Yüklü data): 500 Kullanıcı Programının Üzerinde
  - Kullanıcı : Her bir Kullanıcı Program Seti için 100 Kullanıcı Programına Kadar

  Kullanıcı Program Setleri

  Limitsiz Sayıda (Dahili hafızada ve USB Flash hafızada saklanabilir)

  SAMPLING / SAMPLE SES YÜKLEME

   

  Format

  16-bit linear, 44.1 kHz, WAV

  Ses Genişletme Hafızası

  Sampling/Sample Yükleme için 128 MB

  Sample Sayısı

  512

  Multisample Fonksiyonları

  Var

  * Sample sesler ve multisample'lar USB flash hafızasına Kullanıcı Tonu veya Kullanıcı Davul Kiti olarak dışa aktarılabilir.
  * Sample sesler ve multisample'lar ses işlemcileri için ses data'sı olarak kullanılabilir.

  SCALE AYARLARI / KONTROLÜ

   

  Hafıza Düğmeleri

  3 Kullanıcı Scale Hafızası ve Eşit Aralıklı

  Kullanıcı Scale Kontrol Düğmeleri

  - Gamın her bir notasına (C–B) çeyrek-notalık değerleri hızlıca verebilecek düğmeler
  - Her bir düğmede (-64–+63 cent) aralığında değer ayarlayabilme
  - Kullanıcı program hafızasına bu ayarlarınızı da kayıt edebilme

  DİĞERLERİ

   

  Pad'ler

  Phrase'leri ve tonları teteiklemek ve durdurmak için 6 adet pad
  *Phrase'ler, ritimler ve SMF ile tempo sekronizasyonludur ve akor algılamayı destekler.

  Ritim/Şarkı Bulucu

  Var

  Kontroller

  Görev atanabilir kol
  Görev atanabilir düğmeler x 7
  Görev atanabilir kontrol pedalı
  Bölüm seviye kontrol fader x 6
  Çok fonksiyonlu pad'ler

  Ekran

  İkili Grafik LCD (160 x 160 noktalı x 2, arkadan aydınlatmalı)

  Bağlantılar

  PHONES jak: Stereo 1/4-inç phone tipi
  OUTPUT jak (L/MONO, R): 1/4-inç phone tipi
  EXT IN jak: Stereo minyatür phone tipi
  INPUT jak (L/MONO or MIC, R): 1/4-inç phone tipi
  PEDAL jak (HOLD, EXPRESSION, CONTROL)
  MIDI bağlantıları (IN, OUT)
  USB MEMORY port
  USB COMPUTER port (USB MIDI)
  DC IN jak

  Hoparlörler

  2 x 10 cm

  Çıkış Gücü

  2 x 12 W

  Güç Ünitesi

  AC Adaptor

  Akım Gücü

  1,500 mA

  Aksesuarlar

  Kullanım Kılavuzu
  Nota Sehpası
  AC Adaptör
  Güç Kablosu (AC Adaptör için)

  Opsiyonlar (ayrıca satılır)

  Klavye Standı (*1): KS-18Z
  Pedal Switch: DP series, FS-5U
  Expression Pedal: EV-5
  USB Flash Hafızası (*2)

  *1 KS-18Z kullanıldığında, yüksekliğin bir metre veya daha aşağıda olacağını unutmayın.
  *2 Roland tarafından satılan USB Hafıza Birimlerini kullanınız. Diğer markalı birimlerin kullanılmasında çalışması garanti edilmez.

  ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK

   

  Genişlik

  1,045 mm
  41-3/16 inches

  Derinlik

  318 mm
  12-9/16 inches

  Yükseklik

  136 mm
  5-3/8 inches

  Ağırlık

  7.9 kg
  17 lbs. 7 oz.

  Garanti Bilgisi
  :
  2 Yıl Garanti
  Teslimat Bilgisi
  :
  Aynı Gün Kargo
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.