x

Stüdyo Monitörü Kullanmak için Bir Ses Kartına mı İhtiyacınız Var ?

03 Eylül 2022
Stüdyo Monitörü Kullanmak için Bir Ses Kartına mı İhtiyacınız Var ?

Stüdyo Monitörleri, stüdyo kullanımı için tasarlanmıştır. Ancak, bunları kesinlikle evde müzik dinlemek, Netflix izlemek vb. için kullanabilirsiniz, bunları kullanmak için ses arabirimi gibi herhangi bir ek donanıma ihtiyacınız var mı?

Bu makalede, stüdyo monitörlerini ses arabirimi olmadan kullanıp kullanamayacağınızı (evet yapabilirsiniz), nasıl yapacağınızı, neden yine de bir ses arabirimi almayı düşünmek isteyebileceğinizi ve daha fazlasını açıklayacağız.
Studio Monitor'ü kullanmak için bir Ses Arayüzüne mi ihtiyacınız var?


Stüdyo monitörleri 3,5 mm ila ¼” “Y” tarzı kablo ile bir PC'ye bağlanabilirken, bunları iki TRS ¼” ila ¼” kablo kullanarak bir ses arabirimine bağlamak, ses kalitesi ve gecikme süresi açısından biraz daha iyi sonuçlar verecektir çünkü ses arabirimleri, özel sürücülerin yanı sıra daha iyi dönüştürücülere sahiptir.


Bununla birlikte, modern bilgisayarların çoğunda yerleşik olarak bulunan ses kartlarının son birkaç yılda büyük ölçüde geliştiğini ve Dijital-Analog dönüşümlerinin o kadar iyi hale geldiğini belirtmekte fayda var ki, çoğu insan, monitörlerini böyle bir ses kartına veya üst düzey bir ses arabirimine bağlamaz.

Gecikme söz konusu olduğunda, çoğu ses arabirimiyle birlikte gelen sürücüler müzik prodüksiyonu için özel olarak tasarlandığından bu başka bir hikaye, yani gecikme süreleri son derece düşük.
Ses Arayüzü kullanmak neden daha iyi olabilir?

Ses Arayüzlerinin PC'nizin yerleşik ses kartını kullanmaktan neden daha iyi olabileceğinden kısaca bahsetmiştik ancak burada daha ayrıntılı bir açıklama var.

Not: Bir bilgisayarın ses kartının aynı zamanda bir ses arabirimi olarak da çalıştığını belirtmekte fayda var ve bununla demek istediğimiz, sesi dijital verilere dönüştürebilir ve geri alabilir. Ancak, ses arayüzleri bu konuda daha iyi bir iş çıkarır.
Daha İyi Dönüştürücüler (Daha Yüksek Ses Kalitesi)


Ses arabirimleri, kayıt ekipmanınızdan gelen analog sinyali dönüştürmek ve bilgisayar tarafından kaydedilebilmesi için dijital verilere dönüştürmek için tasarlanmıştır ve bir kez bilgisayardan müzik çoğalttığınızda, tersini (dijitalden analoğa) yaparlar. dönüştürmek). Ses arabirimlerinin A/D ve D/A dönüşümü, yerleşik ses kartınızdan çok daha iyidir, çünkü bunlar müzik üretimi düşünülerek tasarlanmıştır ve yüksek ses kalitesi bir önceliktir.


Bununla birlikte, bilgisayar ses kartları yıllar içinde gelişti ve artık çoğu insanın, özel bir ses arabirimine veya normal bir ses kartına bağlı bir dizi hoparlör aracılığıyla bir şarkıyı dinlerken farkı anlayamayacağı bir noktada. 


Bununla birlikte, bir müzik yapımcısıysanız veya gelecekte kendi müziğinizi üretmeye başlamak istiyorsanız, yüksek kaliteli A/D ve D/A dönüşümüne sahip bir ses arabirimine gitmek bir öncelik olmalıdır 


Öte yandan, yalnızca müzik dinlemek için stüdyo monitörlerini kullanmakla ilgileniyorsanız ve müzik prodüksiyonu/kayıt planının bir parçası değilse, ses arabirimi artık çok fazla anlam ifade etmiyor. Daha Düşük Gecikme (Daha iyi sürücüler)


Ses arabirimi üreticilerinin yaptığı özel sürücülerin, aygıtlar bunun için tasarlandığından, ses sinyalinin işlenmesini hızlandırmada çok daha iyi olması şaşırtıcı olmamalıdır.

Hangi arabirimi kullanırsanız kullanın, ister yerleşik bir ses kartı, ucuz bir ses arabirimi, ister dünyanın en iyi ses arabirimi olsun, sinyalin dönüştürülmesi için gereken süre olduğundan gecikme her zaman mevcut olacaktır. 

Audient iD14'üm gibi yüksek kaliteli ses arabirimleri, arabellek boyutunu 16 örneğe kadar düşürmenize izin veren harika sürücülerle birlikte gelir ve bu bana neredeyse hiçbir şey olmayan yaklaşık 1,5 ms gecikme süresi sağlar.


Bununla birlikte, genel sürücüleriyle birlikte yerleşik bir ses kartı kullanırsanız, 30 ms'den 200 ms'ye kadar herhangi bir gecikme bekleyebilirsiniz, bu da bir şey çaldığınız veya şarkı söylediğiniz anda, kulaklıklarınızdan veya hoparlörlerinizden duyduklarınız kayıt yapmayı imkansız hale getirir. 


Sisteminizdeki gecikmeyi azaltmak için tasarlanmış, yalnızca Windows'a özel bir sürücü olan ASIO4ALL'u indirebilirsiniz ve ben yaklaşık 10ms alabildik.

Yine de 10ms, ritim bölümleri (gitarlar vb.) gibi şeyleri kaydederken hissedilebilen bir şeydir.


Önemli not: Bazı ses arabirimleri, herhangi bir gecikme olmadan kayıt için gerçek zamanlı olarak efektler, amfi sim'leri ve daha fazlası gibi arabirimin kendisindeki her şeyi işlemek üzere tasarlanmış yerleşik bir DSP yongası ile birlikte gelir. Ancak, bunlar biraz daha pahalı olma eğilimindedir.
Şimdi, bunların hepsi müzik kaydetmekle ilgili, peki ya sadece müzik dinlemek? Gecikmenin burada bir etkisi var mı?

Pek değil! Gecikme, yalnızca kayıt yapmaya çalıştığınızda ve özellikle hoparlörler veya kulaklıklar aracılığıyla izlemeye çalıştığınızda bir sorun olacaktır, ancak müzik dinlerken, Netflix izlerken vb.Studio Monitörlerinizi Ses Arayüzü olmayan bir bilgisayara nasıl bağlayabilirsiniz?


Stüdyo monitörlerini bir bilgisayara bağlamak, düşündüğünüzden çok daha basittir. Ancak, 3,5 mm - TRS ¼” “Y” kablosuna ihtiyacınız olacaktır.

Artık kablo dediğinize göre, izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Kablonun 3,5 mm'lik ucunu (küçük uç) PC'nizin arkasındaki veya Dizüstü Bilgisayarın yanındaki ses çıkış/hat çıkış jakına bağlayın.
¼” uçlarını her bir hoparlöre bağlayın.


Ayrıca, birden fazla Ses Sürücünüz veya birden fazla ses cihazınız varsa (belki monitörünüzün hoparlörleri vardır), oynatma cihazını işletim sisteminizin ses ayarları aracılığıyla veya üzerindeki “Ses” sembolüne sol tıklayarak seçmeniz gerekebileceğini de belirtmekte fayda var. Windows Görev Çubuğu.
Uygun Fiyatlı Ses Arayüzleri ve Mikserler

Size yeni başlayanlar için en iyi ses arabirimi olduğuna inandığım bir bağlantı sağlayacağız, çünkü bu, hem hoparlörlerinizin harika ses çıkarmasını sağlamak hem de yüksek kayıt yapmanızı sağlamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. 150 dolardan daha ucuza kaliteli müzik.


Audient iD4 MKII Best Preamps & Audio Quality. iD Button for controlling DAW and Plugin parameters. ARC Software Suite (Free DAW, Plugins, Wall of Sound cab sim, and Courses). 1x XLR/TRS
1x D.I. (Instrument)
No
Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen Reliable , “Air” Circuit for added brightness.  – Free DAWs, Focusrite Creative Pack, Red 2 & 3 Plugin suites. 2x XLR/TRS (Mic/line, Instrument) No
Behringer U-Phoria UMC202HD  PAD.  – Free DAW, 150 included instruments and effects. 2x XLR/TRS (Mic/line, Instrument) No
Behringer U-Phoria UMC404HD PAD.
Mono/Stereo switch.
Monitor A/B testing switch.
 –  – 4x XLR/TRS (Mic/line, Instrument) Yes
Steinberg UR22C 32-bit/192kHz audio resolution.
Stereo/Mono Switch.
DPS Chip for zero-latency processing (Great for recording guitar with amp sim) dspMixFx software, Free DAW 1x XLR/TRS (Mic/line)
1x XLR/TRS (Mic/Line, Instrument)
Yes
Komplete Audio Interfaces Free DAW, Maschine Essentials, Effects & Instruments. 1x XLR, 1x TRS.
2x XLR/TRS.
2x XLR/TRS and 2x TRS on the back.
Only on the Komplete Audio 6
Presonus Studio 24c Free DAW, Studio Magic Plugin Suite. 2x XLR/TRS (Mic/line, Instrument) Yes
Tascam US-2x2HR Latency of up to 4 samples. Free DAW, 3 months of Auto-Tune unlimited, 30GB worth of samples. 2x XLR/TRS (Mic/line, Instrument) Yes
Mackie Onyx Producer 2-2 Free DAW and 23 plugins. 2x XLR/TRS (Mic/line, Instrument) Yes
Audient iD4 MKII
Audient iD4, en iyi sese sahip D.I. Şimdiye kadar kullanmaktan zevk aldığımIZ girişler, ayrıca bu arayüzün içindeki preamp, son derece net ve sıcak ses veren ve çok fazla boşluk sağlayan High-end Audient miksaj panolarında kullanılanla tamamen aynıdır.

Ne yazık ki, iD4 kanal sayısını artırmak için bir optik bağlantı noktasına sahip değil ve bu peşindeyseniz, onun yerine ağabeyi Audient iD14'e bir göz atmayı düşünün.

iD4 ile ilgili ilginç bir özellik, fareye güvenmek yerine DAW'daki belirli parametreleri kontrol etmek için büyük düğmeyi kullanmanıza izin veren "iD" düğmesidir. EQ bandı vb.

Ek özellikler şunları içerir: Hem XLR/TRS girişi hem de JFET Enstrüman girişi için Ayrı Kazanç kontrolü, Bilgisayarın ne kadarını dinlediğinize karşı ne kadar doğrudan sinyal duyduğunuzu ayarlamanıza izin veren Sıfır Gecikme İzleme düğmesi, 48v fantom gücü, iki TRS ana çıkışı ve ¼” TRS kulaklık çıkışı ve başka bir 3,5 mm kulaklık çıkışı.

Dahil edilen yazılıma gelince, ARC Software Suite ile birlikte gelir: Cubase/Cubasis LE, Two Notes ses kabin simülasyonu duvarı, Waldorf ve Gforce sanal enstrümanları, Loopcloud'un örnek kitaplığına erişim ve hatta Produce Like'ın üç müzik prodüksiyon kursu bir profesyonel

Audient iD4, çok sayıda özellikle birlikte gelen bir ses arabirimi değil, yalnızca temel bilgileri kapsayan bir ses arabirimidir. Bununla birlikte, bu arayüzün kalitesi, bu listedekiler de dahil olmak üzere, şu anda mevcut olan diğer birçok arayüzden birinden daha yüksektir.Focusrite Scarlett 2i2 GEN3

Scarlett 2i2 GEN3, maliyet-performans oranı ve ne kadar güvenilir olması nedeniyle şu anda mevcut olan en çok önerilen arayüzdür.


Mikrofonların yanı sıra Line ve enstrüman seviyesi sinyalleri de kaydedebilen iki XLR/TRS girişine sahip iki kanallı bir ses arabirimidir ve ayrıca iki TRS ¼” ana çıkış ve bir kulaklık çıkışı ile birlikte gelir.

Bu arabirimi bu listedeki diğerlerinden ayıran şey, Focusrite'ın ikonik ISA mikrofon preamplifikatörünün bir öykünmesi olan "Air" özelliğini sunması ve devreye alındığında sesi aydınlatarak daha açık olmasını sağlamasıdır.

Tüm bunlara ek olarak, 2i2 gecikmesiz izleme ve 48v fantom gücü ve hatta Ableton Live Lite, Pro Tools First Focusrite Creative Pack, Focusrite Red 2 ve 3 eklenti paketleri gibi birkaç ücretsiz indirilebilir yazılım seçeneği sunar ve daha fazla.

Focusrite Scarlett 2i2, harika bir ses kalitesi, iki giriş ve birçok ücretsiz eklentinin yanı sıra diğer ek yazılımlara sahip olduğu için harika bir giriş seviyesi arayüzüdür.


Behringer UMC202HDUMC202HD, size popüler mikserleriyle aynı ses kalitesini, ancak uygun bir fiyata ve çok daha taşınabilir bir biçimde sunan MIDAS tasarımlı mikrofon ön amplifikatörleri ile birlikte gelen giriş seviyesi bir ses arabiriminde.

Girişler söz konusu olduğunda, ön tarafında iki Mikrofonu veya Hat/Enstrüman seviyesindeki sinyalleri USB üzerinden maksimum 192kHz örnekleme hızında ve 24 bit derinliğinde doğrudan DAW'nize kaydedebilen iki Combi-XLR ve ¼” girişe sahiptir. -bit ve ayrıca kondenser mikrofonlarınıza arkadan etkinleştirilebilen 48v fantom gücü sağlayabilir.

Ayrıca, sesin PC'ye gönderilmesini, işlenmesini ve ardından bilgisayara geri gönderilmesini istemediğiniz için kayıt sırasında gerçekten yararlı olan “Direct Monitoring” düğmesine dokunarak etkinleştirilebilen Doğrudan İzleme işlevine sahiptir. Bu gereksiz gecikmeye neden olacağından kulaklıklarınız.


Çıkışlara gelince, arkada sadece iki ¼” TRS jakı ve öndeki kulaklıklar için başka bir ¼” TRS jakı sunuyor.

Her kanal, ihtiyaç duyabileceğiniz temel kontrollerle birlikte gelir; her bir giriş için kazanç kontrolü, bir zayıflama pedi, hat ve enstrüman seviyesi arasında seçim yapmanızı sağlayan bir anahtar ve ayrıca “Çıkış” ve “Kulaklık” ses seviyesi gibi genel çıkış kontrolleri vardır.


UMC202HD genellikle Scarlett 2i2 ile karşılaştırılıyor çünkü 2i2'nin sunmadığı bir PAD bile sunan çok benzer bir arayüz ve neredeyse yarı fiyatına satılıyor, bu da onu çok uygun maliyetli bir arayüz haline getiriyor.
Behringer UMC404HD


UMC404HD, Behringer'in MIDAS preamp'ları ile 4 XLR/TRS girişi, MIDI I/O ve hatta bir A/B anahtarı ile TRS ve RCA oynatma çıkışları içerdiğinden, bütçesi olan herhangi bir yeni başlayan için muhtemelen en iyi arayüzdür. 


Dört girişin her biri ayrıca mikrofon/hat ve enstrüman seviyesi arasında seçim yapmanızı sağlar ve hatta gerçekten yüksek sesli kaynakları kaydederken bir PAD özelliğine sahiptir.


A/B izleme işlevi, farklı bir monitör setinde veya bir Hi-Fi stereo sisteminde bir miksaj dinlemek istediğinizde gerçekten kullanışlı olabilir ve ayrıca UMC404HD'nin bir Mono/Stereo anahtarıyla birlikte gelmesidir, bu çok fazla görünmeyebilir, ancak çoğu DAW, karışımı mono olarak dinlemenize izin vermenin gerçekten basit bir yoluna sahip değildir, bu nedenle bu özellik gerçekten işe yarar.


MIDI I/O, UCM404HD'nin arkasında bulunabilir ve MIDI klavyenizi USB üzerinden kesinlikle bağlayabilmenize rağmen, arayüzü kullanmanın bazı avantajları vardır (genellikle daha düşük gecikme süresi).

Bir başka ilginç özellik ise, zincire harici efektler eklemek için kullanılabilecek arkadaki 4 Ek'tir.

UMC404HD, ikiden fazla girişe ihtiyaç duyan ve bütçesi kısıtlı olan herhangi bir yeni başlayan için açık ara en iyi tavsiyemiz çünkü sadece kulağa hoş gelmiyor, aynı zamanda bu fiyat aralığındaki diğer tüm arayüzlerden çok daha fazla özellik barındırıyor.Steinberg UR22c

UR22c, D-Pre-amplifikatörleri ve genellikle müzik kaydetmek için kullanılan standart 16-bit/44.1kHz'den çok daha yüksek olan 32-bit/192kHz ses çözünürlüğüne sahip 2×2 USB ses arabirimidir.


Giriş 1 yalnızca Mic ve Line seviyesi sinyallerini işlemek için tasarlanmıştır, ikinci giriş ise gitar ve bas gibi Hi-Z Enstrümanlarını kaydetmek için kullanılabilir.

Ancak, bu ses arabirimini bu listedeki diğerlerinden gerçekten ayıran şey, efekt kullanırken sıfır gecikmeli izleme için kullanılabilen yerleşik bir DPS çipine sahip olmasıdır ve bu, dspMixFx yazılımı aracılığıyla yapılır, hangi de dahil geliyor.


dspMixFx yazılımına dahil olan efektler, REV-X Reverb, Sweet Spot Morphing Channel Strip ve Guitar Amp Classics paketidir (Clean, Crunch, Drive ve Lead Amp'ler dahil), bu Gitar amfi simlerini kullanarak gitar kaydetmenizi sağlar. gecikme olmadan ve CPU'nuzu vergilendirmeden.


Bunun dışında, UR22C 48v fantom gücü, mono olarak miksinizi duymanızı sağlayan bir “Mono” anahtarı, MIDI I/O, PC'nizin ne kadarını çalmaya karşı ne kadarını çalmayı seçmenizi sağlayan bir “Mix” düğmesi sunar. Duyduğunuz doğrudan sinyal, iki ¼” TRS çıkışının yanı sıra bir kulaklık çıkışı ve Cubase AI ve Cubasis LE'nin bir kopyası (iPad için).

Bu listedeki tüm ses arabirimleri arasında, yerleşik DSP çipi ve dahil edilen amfi simleri nedeniyle UR22C'nin gitaristler için en iyisi olduğunu düşünüyoruz, çünkü bu, gitar gecikmesiz kayıt yapmanızı sağlar.
PreSonus Studio 24c
Studio 24C, Presonus'un XMAX-L Preamp'larına ve 24-bit/192kHz'e kadar kayıt çözünürlüğüne sahip 2×2 bir ses arabirimidir. Her iki giriş de Mikrofon, Hat ve Enstrüman seviyesi sinyallerine izin verir ve gerekirse bu girişlere 48v fantom gücü sağlanabilir.


Çoğu modern ses arabirimi gibi, Studio 24c Sıfır gecikmeli izleme sağlar ve ayrıca MIDI I/O sunar.

Bununla birlikte, bu arayüzü diğerlerinden ayıran şey, dahil edilen yazılımdır, çünkü yalnızca Presonus'un şaşırtıcı derecede iyi çalışan kendi DAW'si olan Studio One Artist sürümünü elde etmekle kalmaz, aynı zamanda aşağıdakileri içeren Studio Magic Plugin paketini de içerir: Lexicon MPX-I Reverb, SPL Attacker Plus, UVI Model D (Konser Piyano), Brainworx bx_opto kompresör, Ableton Live Lite ve çok daha fazlası.


Presonus Studio 24c, yerleşik DSP veya bu konuda başka herhangi bir fantezi özelliği sunmasa da, dahil edilen yazılım, baştan sona bir şarkı üretmek için ihtiyaç duyduğunuz şeylerin çoğunu kapsadığı için başlamanıza kesinlikle yardımcı olabilir.TASCAM US-2x2HR
Tascam US-2x2HR, atanabilir Mic/line ve Enstrüman seviyesi, MIDI I/O ve 24-bit/192kHz'e kadar kayıt çözünürlüğü ile Tascam'ın Ultra-HDDA preamp'larına sahip 2 combi-XLR/TRS girişine sahiptir.

Çıkışlara gelince, arkada iki TRS dengeli çıkış ve ön tarafta bir kulaklık çıkışı sunuyor.


İlginç bir özellik, yeni piyasaya sürülen sürücüleriyle Tascam US-2x2HR'nin size 4 örnek kadar düşük gecikme süresi sağlayabilmesidir (genellikle 16 veya 32 örnek kullanarak kaydederim ve bu beni 3ms işareti civarında tutar).


Bu listedeki önceki arayüze benzer şekilde, UX-2x2HR, Cubase LE, Cubasis LE (iOS), üç aylık sınırsız Auto-Tune aboneliği ve SampleTank SE (2000'den fazla enstrüman) gibi devasa bir yazılım paketi ile birlikte gelir. 30 GB'de).


Bu listedeki tüm arayüzler arasında, Behringer UMC404HD gibi daha yerleşik özellikler sunan başkaları da olduğu için Tascam US-2x2HR'nin en çok tavsiye etmeyeceğim olduğunu söylemeliyim. daha fazla dahil edilmiş yazılımla (Presonus Studio 24C, Komplete Audio Serisi) gelen veya hatta yerleşik bir DSP'ye sahip Steinberg UR22C gibi.

Yine de UX-2x2HR, uzun zamandır gördüğüm en fazla sayıda enstrüman ve örnekle gelen harika bir giriş seviyesi arayüzü.
Mackie Onyx Producer 2-2


Yapımcı 2-2 ses arabirimi, mikrofonları ve Line/enstrüman düzeyinde kaynakları bağlamak için iki adet kombi XLR/TRS girişi sunar, Onyx Audio ön amplifikatörlerine sahiptir ve 24-bit/192kHz'e kadar ses çözünürlüğünde kayıt yapabilir.

Buna ek olarak, Producer 2-2 MIDI I/O, 2x ¼” Ana çıkışlar, sıfır gecikmeli izleme, 48v fantom güç ve bağımsız ses kontrolüne sahip bir kulaklık jakı sunar.

Bu arayüzü bu listeye dahil etmemin nedeni, özellikle dahil edilen tüm yazılımlardan kaynaklanmaktadır, özellikle de üstün kaliteli eklentileri kullanarak nasıl miksaj yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız.

İşte gelen ücretsiz yazılım:

Waveform DAW ve Pro Tools First'ün yanı sıra EQ ve sıkıştırmadan reverb, delay, Tuning, Overdrive, Chorus ve çok daha fazlasına kadar toplam 23 yüksek kaliteli eklenti.

Bu paket, MIDI klavyenizle kullanabileceğiniz çok sayıda örnek veya VST enstrümanı içermez, ancak size sesi düzenlemeyi ve karıştırmayı öğrenmek için gerekli tüm araçları sağlar.Behringer UMC22UMC22, çok sınırlı bir bütçeye sahip yeni başlayan müzisyenler ve yapımcılar için tasarlanmış giriş seviyesi bir ses arabirimidir. Birbirinden bağımsız olarak kaydedilebilen bir XLR/TRS girişi ve başka bir ¼” enstrüman jakına sahiptir.

Bunun dışında yalnızca doğrudan izleme ve fantom gücün yanı sıra arkada iki ¼” çıkış sunar, ancak hepsi bu kadar!M-Audio M-Track Solo & Duo
UMC22'ye benzer şekilde, hem M-Audio M-Track Solo hem de Duo, 100 doların altında bir fiyata sattıkları için sıkı bir bütçeye sahip olan yeni başlayanlara yönelik giriş seviyesi arayüzlerdir.

Solo'da bir XLR/TRS Girişinin yanı sıra bir enstrüman girişi bulunurken Duo, hem atanabilir Mic/line hem de Enstrüman seviyesi ile iki XLR/TRS girişi sunar.

Sıfır gecikmeli izleme, 48v fantom gücü, kulaklık çıkışları (Solo için 3,5 mm ve ikili için ¼”) ve ayrıca ana çıkışlar (Solo için RCA ve Duo için 1/$” TRS) de mevcuttur.

Bu arabirimlerin her ikisiyle de Pro Tools First, MPC Beats ve AIR Music Tech Xpand'a erişebilirsiniz.

Bu arayüzlerin son derece düşük fiyatı ve aldığınız ücretsiz yazılım göz önüne alındığında, kesinlikle yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.


En İyi Seçeneklerimiz
Bu listedeki tüm ses arayüzleri harika müzik üretmenize izin verecek olsa da, bence gerçekten öne çıkan dört tane var ve bunlar:

Auident iD4
Behringer UMC404HD
Steinberg UR22c
Focusrite Scarlett 2i2

Behringer UMC404HD, 4 XLR/TRS girişi (dörtünde de Enstrüman seviyesi anahtarı), MIDI I/O, Stereo/Mono anahtarı, Monitör A/B anahtarı, PAD, vb. sağladığı için çoğu kullanıcı için en iyi tavsiyem olacaktır.

Esasen, çok uygun bir fiyata (200 doların çok altında) özelliklerle dolu bir arayüzdür ve çoğu yeni başlayan/orta düzey müzisyen ve yapımcı, çok sayıda özelliği sevecektir.


Steinberg UR22c, Steinberg'in amfi sims gecikmesiz kullanarak kayıt yapmanızı sağlayan dahili DSP çipini sunduğu için bir gitarist iseniz en iyi tavsiyem olacaktır, ayrıca vokallerinizi kaydetmek için yankı, gecikme vb.

Son olarak, Scarlett 2i2 kulağa harika gelen ve çok güvenilir olan mutlak bir beygirdir, bu da her yerde çok iyi derecelendirilmesinin başlıca nedenidir.

Seçmem gerekirse, yerleşik özellikleri nedeniyle ya Behringer UMC404HD ya da Steinberg UR22c ile giderdim.
Ya daha fazla girdiye ihtiyacınız olursa?


Bir bandın tamamını kaydedebilmek, bu listedeki ses arabirimlerinin sağlayabileceğinden çok daha fazla giriş gerektirir.

Çok kanallı kayıt yapabilen USB Mikserler: Bunlar genellikle pahalıdır ancak PC'nize tek tek 20 veya daha fazla parça kaydetmenize izin verebilir.

Daha Büyük Ses Arayüzleri: Bu, oldukça açıklayıcıdır, ancak en başından itibaren daha fazla girişi olan bir ses arayüzüne yatırım yapmak, uzun vadede size para kazandırabilir.

ADAT/Optik Girişli Ses Arabirimleri: Audient iD14'üm gibi bazı Ses Arabirimleri, arkalarında harici preamp'ları bağlamanıza izin veren bir optik girişe sahiptir ve bu bağlantı noktalarının her biri 8 kanala kadar 48kHz ses taşıyabilir.

Bu nedenle, böyle bir optik girişe sahip 2 girişli bir arabiriminiz varsa, harici bir ön amplifikatör alarak bu sayıyı 10'a yükseltebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.