AKG K701 Referans Sınıfı Premium Açık Stüdyo Kulaklığı; hem bütünsel bir yaklaşımla müzik dinlemeyi tercih eden odyofiller hem de analitik analizler gerçekleştiren profesyonel stüdyo mühendisleri için algıyı saf bir keyfe dönüştürmek üzere tasarlanmış açık dinamik bir referans kulaklığıdır. AKG, kulaklık mühendisliğinde devrim niteliğindeki düz tel ses bobini teknolojisini (flat-wire voice coil technology) dünyada ilk kez bu modelde kullanarak ses dünyasına kazandırmıştır. Bu devrimsel teknoloji; her bir müzisyeni ve enstrümanı ses sahnesinde noktasal bir doğrulukla konumlandırarak gerçekten dramatik, son derece aslına sadık ve kusursuz bir transient (ani geçiş) tepkisi üretir. Olağanüstü kıvraklık ve uzamsal genişliğin yanı sıra parlak tizler ile kadifemsi, güçlü bas frekans dengesi kulaklık mühendisliğinin ulaştığı en üst seviyeyi temsil eder.
Üstün sahne genişliği ve ses imajının arkasında, AKG tarafından patenti alınmış olan Varimotion iki katmanlı diyafram teknolojisine sahip büyük 50 mm sürücüler yer alır. Bu özel 50 mm genişletilmiş dönüştürücüler, parıldayan kristal netliğinde tizler ve son derece doğru, aslına sadık bir bas tepkisi sağlayarak frekans spektrumunda hiçbir detayın kaybolmasına izin vermez. 10 Hz ile 39,800 Hz arasında ultra geniş bir frekans bant genişliğine sahip olan AKG K701, 62 Ohm nominal empedansı ve 105 dB SPL/V yüksek hassasiyet değeri sayesinde üst düzey stüdyo donanımlarından premium hi-fi ses sistemlerine kadar her alanda ses kalitesinde hiçbir bozulma (degradasyon) yaşatmadan maksimum performansla çalışır.
Lüks tasarım detayları ve üstün konfor bileşenleriyle donatılan kulaklığın her bir adedi fabrikada tek tek test edilmiş ve benzersiz bir numarayla işaretlenmiştir. Kulaklığın taç kısmında yer alan dolgulu hakiki deri kafa bandı (padded genuine-leather headband), herhangi bir manuel ayar gerektirmeksizin her kafa yapısına otomatik olarak kusursuzca uyum sağlayan kafa mekanizmasını destekler. Kulakları mükemmel şekilde sarmalayan konforlu ve özel şekillendirilmiş 3D-form kulak yastıkları (3D-form ear pads), baş üzerindeki baskıyı en aza indirerek stüdyodaki en uzun çalışma ve dinleme seanslarını bile tamamen zahmetsiz bir hale getirir. 3 metre uzunluğundaki yüksek iletkenliğe sahip bütünleşik düz kablosu ve kutu içeriğindeki altın kaplama 6.3 mm vidalı adaptörü stüdyo içi bağlantı güvenliğini en üst düzeye çıkarırken, şık kulaklık standı (headphone stand) cihazı kullanmadığınız anlarda güvenle sergilemenize olanak tanır.
| AKG K701 Referans Sınıfı Premium Açık Stüdyo Kulaklığı Teknik Özellikler | |
| Sürücü Boyutu | 50 mm |
| Hassasiyet | 105 dB SPL/V @ 1 kHz |
| Nominal Empedans | 62 Ω |
| Ses Frekans Bant Genişliği | 10 Hz - 39,800 Hz |
| Maksimum Giriş Gücü | 200 mW |
| Kablo Uzunluğu | 3 metre |
| Kullanım / Takma Stili | Kulak Çevreleyen (Over-ear) |
| Kulaklık Haznesi Tipi | Açık (Open) - Olağanüstü hassas, geniş ve havadar ses sahnesi |
| Ses Bobini Teknolojisi | Devrim niteliğinde düz tel ses bobini teknolojisi (Flat-wire voice coil) |
| Diyafram Teknolojisi | Patenti alınmış Varimotion iki katmanlı diyafram yapısı (Two-layer diaphragm) |
| Kulak Yastığı Yapısı | Mükemmel uyum için özel olarak şekillendirilmiş konforlu '3D-form' yastıklar |
| Kafa Bandı Yapısı | Dolgulu hakiki deri kafa bandı (Ayrı ayrı fabrikada test edilmiş ve benzersiz şekilde numaralandırılmıştır) |
| Katlanabilirlik | Hayır (Foldable: No) |
| Ses Arayüz Konnektörü | Stereo fiş – 3.5 mm (1/8 inç) ve 6.3 mm (1/4 inç) altın kaplama vidalı çevirici adaptör |
| Konnektör / Kontak Tipi | 3 Kontaklı (TRS Stereo) - Altın Kaplama Arayüz Kaplaması (Gold) |
| Net Ağırlık | 235 g (8.3 oz) |
| Uygulama Alanları | Stüdyo Miksajı (Studio Mixing), Üst Düzey Odyofil ve Hi-Fi Dinleme (Hi-Fi Listening) |
| Kutu İçeriği | 1 adet K701 Açık Kulaklık, 1 adet Premium Kulaklık Standı, 1 adet 6.3 mm'den 3.5 mm'ye Çevirici Adaptör |