AKG WMS420 UHF Telsiz Kafa Bantlı Mikrofon Sistemi; kamuya açık adreslemeler, sunumlar, tiyatro uygulamaları, spor salonları ve yüksek hareket özgürlüğü gerektiren tüm canlı ses güçlendirme projeleri için tasarlanmış profesyonel bir kablosuz telsiz mikrofon sistemidir. 30 MHz'lik esnek anahtarlama bant genişliği sayesinde tek bir frekans bandı içerisinde 8 adede kadar telsiz sisteminin parazitsiz ve eş zamanlı olarak çalışmasına imkan tanır. Set; ultra hafif yapısıyla öne çıkan PT420 bel tipi (beltpack) telsiz vericisi, yarı raf boyutunda SR420 sabit UHF kablosuz alıcı ünitesi, başa tam oturan yüksek performanslı C555 L kafa bantlı mikrofonu, iki adet sökülebilir UHF alıcı anteni, alıcı güç adaptörü ve bir adet AA pil ile eksiksiz bir donanım paketi sağlar.
Sistemle birlikte gelen AKG C555 L kafa bantlı mikrofon, kardiyot kutup deseni sayesinde arkadan ve yanlardan gelebilecek ortam gürültülerini mükemmel şekilde sönümler ve en yüksek gürültülü sahnelerde bile maksimum konuşma anlaşılırlığı sunar. Mikrofonun üzerinde yer alan entegre nem kalkanı (moisture shield), yoğun performanslarda kapsülü ter ve sıvı girişine karşı yüksek düzeyde korur. PT420 bel tipi telsiz vericisi, gövdesi üzerinde tamamen gürültüsüz çalışan bir açma/kapama/sessiz (mute) anahtarına, ses giriş seviyesini optimize etmeye yarayan dahili kazanç (gain) potuna ve anlık durum LED göstergesine sahiptir. Tek bir AA boyutunda pil ile 6 ila 8 saat arasında kesintisiz çalışma performansı sunan verici, açık alanda yaklaşık 30 metrelik bir kapsama alanı sağlar ve tabanındaki entegre şarj kontakları yardımıyla AKG CU400 şarj istasyonu (ayrı satılır) üzerinden pilleri çıkarmadan doğrudan şarj edilebilir.
Sistemin merkezinde yer alan SR420 UHF sabit alıcı, arkasında konumlanan iki adet sökülebilir BNC anten yapısıyla çok kanallı profesyonel kurulumlarda anten dağıtıcıları ve uzak mesafeli yönsel harici anten sistemleri gibi RF aksesuarlarıyla kayıpsız bağlantı kurmanızı sağlar. Alıcının ön panelinde dairesel ses kontrol potu, 8 farklı taşıyıcı frekanstan birini seçmeyi sağlayan kanal butonu, seçili kanalı bildiren net bir LCD ekran ile sinyal durumunu gösteren RF OK ve aşırı yüklenmeyi bildiren CLIP LED'leri yer alır. Arka panelde ise telsiz sinyalinin zayıfladığı anlarda ses çıkışını otomatik olarak susturarak parazitleri önleyen ayarlanabilir bir squelch (susturma) kontrolü, gerginlik gidericili DC IN güç soketi, mikser bağlantıları için balanslı XLR ve amfi bağlantıları için balanssız 1/4" (TS) jak ses çıkışları bulunur.
| AKG WMS420 UHF Telsiz Kafa Bantlı Mikrofon Sistemi Teknik Özellikler | |
| Sistem Genel Özellikleri | |
| Çalışma Frekans Bandı | Band A: 530.025 MHz - 559.000 MHz |
| Anahtarlama Bant Genişliği | 30 MHz |
| Eşzamanlı Kanal Sayısı | Tek bir frekans bandı içinde 8 adede kadar uyumlu kanal |
| Modülasyon ve Frekans Seçimi | FM Modülasyonu, sabit (fixed) frekanslar |
| Çalışma Mesafesi | Standart 30 metre (harici anten aksesuarları ile daha uzak mesafelere ulaşılabilir) |
| SR420 Sabit Alıcı Özellikleri | |
| Çeşitlilik (Diversity) | Anten anahtarlamalı (Antenna switching) otomatik çeşitlilik |
| RF Çıkış Gücü | 10, 20 veya 50 mW (kullanılan frekans bandına bağlı olarak) |
| Ses Frekans Bant Genişliği | 40 Hz - 20,000 Hz (±3 dB) |
| Ön Panel Kontrol ve Göstergeleri | Açma/kapama butonu, dairesel ses kontrol potu, 8 taşıyıcı kanaldan birini seçme butonu, LCD kanal ekranı, RF OK LED göstergesi, CLIP (Ses tepe noktası) LED göstergesi |
| Arka Panel Kontrol ve Girişleri | Ayarlanabilir Squelch (susturma) kontrol potu, strain relief özellikli DC IN güç soketi, 2 adet sökülebilir BNC RF anten konnektörü |
| Analog Ses Çıkışları | 1 adet Balanslı XLR-3F çıkışı, 1 adet Balanssız 1/4" (6.3mm) TS çıkışı |
| Kasa Ölçüleri ve Montaj | 1/2 RU boyutlarında sabit şasi, Boyutlar: 150 x 45.0 x 200 mm | Ağırlık: 373 g |
| PT420 Bel Tipi Verici Özellikleri | |
| Giriş Bağlantı Konnektörü | XLR-3F Mini (Mini XLR) |
| Maksimum Giriş Seviyesi | 12 dB |
| Giriş Empedansı | 1 Ohm |
| Ses Frekans Bant Genişliği | 40 Hz - 20,000 Hz (±3 dB) |
| Sinyal Gürültü Oranı (S/N) | 105 dB-A |
| Toplam Harmonik Bozulma (THD) | 1 kHz frekansta %0.8 |
| Senkronizasyon | Manuel kanal seçimi |
| Verici Kontrolleri ve Şarj | Gürültüsüz açma/kapama/sessiz (on/off/mute) anahtarı, dahili kazanç (gain) potu, durum LED ışığı, tabanda entegre harici şarj kontakları (CU400 istasyonu ile uyumlu) |
| Pil Tipi ve Ömrü | Tek bir adet AA boyutunda alkalin (LR6) veya şarj edilebilir (HR6 NiMH) pil ile 6 ila 8 saat arası çalışma |
| Boyutlar ve Ağırlık | Boyutlar: 60.0 x 74.0 x 30.0 mm | Ağırlık: 60 g |
| Kutu İçeriği | |
| 1 adet SR420 Sabit UHF Alıcı, 1 adet PT420 Bel Tipi (Beltpack) Telsiz Vericisi, 1 adet AKG C555 L Kafa Bantlı (Headworn) Kondenser Mikrofon, 2 adet Alıcı Anteni, 1 adet AC Güç Adaptörü, 1 adet AA Boyutunda Pil | |