x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Yukarı
Behringer

Behringer CAT Paraphonic Analog Synthesizer

Ürün Kodu : 5420
Stok Var
12.156,48 TL
Havale Fiyatı
11.913,35 TL
Ücretsiz Kargo
2 Yıl Garanti
Kolay İade

Behringer CAT Paraphonic Analog Synthesizer

CAT
1970'ler ilk gerçek taşınabilir analog synthesizer'ı ortaya çıkardı ve Jan Hammer, Chick Corea, Rick Wakeman, Jean-Michel Jarre, Isao Tomita ve Keith Emerson dahil olmak üzere birçok ünlü müzik sanatçısı tarafından hızlı bir şekilde benimsendi. mizaçlı ve çok pahalı.

1975'te yeni bir synth şehre girdi. Cat adı verilen bir analog, çift sesli, üç oktav sentezleyiciydi ve ARP Odyssey'e çok benziyordu. Klavye, iki VCO'suna yönlendirilen iki kontrol voltajı üretecekti. Bu ikonik synthesizer'a ultra uygun fiyatlı ve çok daha fazla özellik içeren bir saygı Behringer CAT biçiminde geliyor. Akla gelebilecek neredeyse tüm sesleri inanılmaz incelik ve kolaylıkla yaratın. Saf analog sinyal yolu, 4 değişken ve eşzamanlı osilatör şekli ve Duofonik / Paraphonic özellikleri ile birlikte otantik VCO, VCF ve VCA tasarımlarına dayanmaktadır. Bir CAT sahibi olmak, geçmişi özgürce kucaklamanıza veya geleceği şekillendirmenize olanak tanıyan kendi kişisel zaman makinenize sahip olmak gibidir. Ve en iyisi, çizilmez.


Orijinaline Doğru
Klasik elektronik müziği çağrıştıran klasik tonları yeniden yaratmak için bir araya gelen orijinal analog devre, efsanevi VCO, VCF ve VCA tasarımlarına sadık kalarak CAT mühendisliğinde büyük özen gösterilmiştir. Detaylara yönelik bu son derece odaklanmış dikkat, CAT'e ultra esnek ses şekillendirme özelliğini kazandıran şeydir. Size süper kalın baslardan, lezzetli lead'lerden ve hayal gücünüzün en uzak noktalarından rüya gibi bir ambiyansa kadar birçok harika tonu kapatma yeteneği verir.


Büyük, Yağ Tonları
1970'lerde ve 80'lerde progresif rock, wave ve synth-pop'ta ortaya konan synthesizer parçaları klasik hale geldi ve diğer birçok sanatçıya ilham verdi. CAT, tüm bu sihri yeniden yaratmanıza veya sizi kendi başınıza bir efsane haline getirecek bazı inanılmaz ve orijinal sesler tasarlamanıza izin verir!


Klavye Kontrolü
CAT, MIDI aracılığıyla herhangi bir klavye denetleyicisini kabul etme yeteneğine sahiptir. Üretilen sinyaller, bir notayı bir oktav yukarı veya aşağı bükebilen Pitch Bend kaydırıcısı aracılığıyla ayarlanabilir. Oktav Kaydırma düğmesini yukarı veya aşağı çevirerek bunu iki oktava yükseltin. Bir notun diğerine ne kadar hızlı geçiş yapacağını değiştirmek için Kaydırma kaydırıcısını kullanın; yukarı daha hızlı, aşağı daha yavaş. LFO ve ADSR tekrarlama temposunu kontrol etmek için bunu LFO Frekansı kaydırıcısıyla birleştirin ve bazı şaşırtıcı titreşimli portamentolar yaratabilirsiniz.


İki VCO Daha İyi
CAT’ın sesinin kalbi iki VCO’dur. CAT'ın Duofonik / Paraphonic yapısı, her iki osilatörün bağımsız olarak kontrol edilmesine izin verir. VCO1'i VCO2'ye ayarlamak için İnce ve Genel Frekans kontrollerini kullanın. CAT üzerindeki klavye kontrolü, Mono veya Poly olarak ayarlanabilir. Poly modu, VCO1'in klavyede çalınan en yüksek notayı oluşturmasına izin verirken, VCO2 en düşük notayı işleyerek iki notanın aynı anda çalınmasını sağlar. Anahtarın Mono moduna ayarlanması, VCO1'in klavyede basılı en düşük notayı oluşturmasını sağlar.


Dalgalar Yaratın
Her iki VCO'daki dalga biçimi anahtarları, LFO'dan farklı dalga biçimlerinin eklenmesine izin verir. Sinüs, Kare, Örnekleme ve Bekletme arasında seçim yapın ve hatta her bir VCO aracılığıyla adım modülasyonu yapın. Modülasyon Derinliği düğmelerinin herhangi bir yönde çevrilmesi efektin yoğunluğunu kontrol eder. VCO2 ayrıca, VCO1'i kendisiyle kilitleyen ve daha karmaşık dalga biçimleri ve çarpıcı sonuçlar üretmek için büyük bir osilatör görevi gören bir Sync anahtarı ile birlikte gelir. VCO1'i VCO2'ye veya tam tersi şekilde karıştırın ve CAT, bir sonraki synth reçelinizde kendilerini evinizde hissettiren gerçekten lezzetli tonlar üretebilir.


İçeri kaydır
CAT üzerindeki her VCO, her tür VCO dalga formunun ses seviyesini ayarlayabileceğiniz kendi dalga formu kaydırıcılarıyla donatılmıştır. Alt Oktav, Testere Dişi, Kare, Üçgen veya Darbe dalgalarını pompalayın veya hepsini bir araya getirin ve gerçekten benzersiz tonlar oluşturun.


VCF
İki VCO'nun birleştirilmesi yeterince şaşırtıcı değilmiş gibi, CAT, bir VCF filtre bölümü biçiminde başka bir pençe grubuyla birlikte gelir. Burada karışıma VCO1 ekleyerek daha karmaşık ve sağlam tonlar elde edebilirsiniz. Daha fazla dalga formu ekleyin ve harmonikleri vurgulamak için Q kaydırıcısını ve alçak geçiren filtre görevi gören Filtre Kesme kaydırıcısını kullanın. CAT'i gerçekten harika bir bas makinesine veya bazı kavurucu kurşun tonları yaratan bu dünyanın dışında bir synth'e dönüştürün. Hatta VCO'ları, VCF'yi ve ADSR'yi manipüle ederek harika davul sesleri bile yaratabilirsiniz.

Özellikler

4 karışabilir dalga formuna sahip VCO 1 (testere dişi, üçgen, nabız ve alt oktav)
Darbe genişliği modülasyonu ve iki ayarlanabilir modülasyon kaynağı
3 karıştırılabilir dalga formu (testere dişi üçgeni ve alt oktav) ve iki ayarlanabilir modülasyon kaynağı ile VCO 2
Rezonanslı alçak geçiren filtre, iki ayarlanabilir modülasyon kaynağı ve ayarlanabilir anahtar izleme
İki analog zarf (ADSR ve AR)
Analog LFO
Gürültü üreteci ve örnekleme ve tutma ünitesi
Duophone oynanabilir
Harici kaynaklardan ses işleme için 3,5 mm ses girişi
Tam Eurorack synthesizer sesi olarak kullanılabilir (genişlik: 70 HP)
16 cihaza kadar bağlantı için çoklu zincir işlevi
3,5 mm jak ve 2x 6,3 mm jak üzerinden ana çıkış (yüksek ve düşük seviye)
Kulaklık çıkışı: 3,5 mm jak
MIDI Giriş / Çıkış ve USB-MIDI
Boyutlar: 87 x 374 x 136 mm
Güç kaynağı içerir (12 VDC, 1000 mA)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.