Cordoba 15CM, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli müzisyenler için şık tasarımı ve yüksek çalınabilirlik konforunu bir arada sunan, markanın en çok tercih edilen modellerinden biridir. Gövde kapağı, yan ve arka kısımlarında kullanılan maun ağacı sayesinde zengin, net ve dengeli bir ton karakterine sahiptir. Estetik detaylarıyla öne çıkan bu konser boy ukulele, gövde ve klavye üzerindeki krem rengi fileler (binding) ve gerçek sedef (Abalone) rozet işlemesi ile sınıfındaki diğer modellerden ayrılır.
Gövde üzerindeki şık mat poliüretan cila, ağacın doğal dokusunu korurken enstrümanın rezonansını artırır. İnci butonlu gümüş akort burguları ve fabrikasyon olarak sunulan yüksek kaliteli Aquila New Nylgut teller, enstrümanın akort kararlılığını ve ses kalitesini en üst seviyeye taşır. Geleneksel fan tipi balkon sistemi (top bracing) ile güçlendirilen yapısı, projeksiyonu artırarak daha dolgun bir ses çıkışı sağlar.
| Cordoba 15CM Concert Ukulele Teknik Özellikler | |
| Yapı | Katmanlı (Layered) |
| Gövde Ölçüsü | Konser (Concert) |
| Kapak Ağacı | Maun |
| Arka ve Yan Ağacı | Maun |
| Sap (Neck) Ağacı | Maun |
| Klavye ve Köprü Materyali | Pau Ferro |
| Eşik ve Alt Eşik Materyali | Kompozit |
| Gövde Kenar Fileleri (Binding) | Krem ABS |
| Rozet | Abalone (Sedef) |
| Cila ve Renk | Satin Poliüretan / Natural (NAT) |
| Perde Sayısı | 18 (Gövde birleşimine kadar: 14) |
| Sap Şekli | C Form |
| Balkon Sistemi | Fan |
| Üst Eşik Genişliği | 35mm (1 3/8") |
| Skala Uzunluğu | 375mm (14 3/4") |
| Toplam Uzunluk | 610mm (24") |
| Gövde Derinliği | Üst: 54mm / Alt: 70mm |
| Gövde Genişliği | Üst: 156mm / Bel: 130mm / Alt: 210mm |
| Teller | Aquila New Nylgut Concert 7U |
| Akort | G-C-E-A |
| Akort Burguları | İnci Butonlu Gümüş Córdoba Burgular |
| Üretim Yeri | Çin |