AKG CHM 99, ibadethaneler, oditoryumlar, tiyatro sahneleri, belediye salonları ve toplantı merkezlerinde koroları, ortam akustiğini (ambiyans) veya sahnedeki oyuncuları tavandan sarkıtarak en doğru şekilde yakalamak için tasarlanmış profesyonel ve bütçe dostu bir asılabilir kondenser mikrofondur. Odaklanmış kardioid kutup deseni ve 125 derecelik geniş yakalama açısı sayesinde, ses kaynağını geniş bir perspektifle algılarken, arkasından gelebilecek akustik sızıntıları sönümleyerek geri beslemeden (feedback) önce maksimum kazanç elde edilmesini sağlar.
Görsel kirlilik yaratmayan ultra hafif ve minimal gövde tasarımı sayesinde AKG CHM 99, tavana veya kirişlere kolayca asılabilir ve seyirciler tarafından neredeyse hiç fark edilmez. Kutu içeriğinde yer alan entegre yay çeliğinden imal edilmiş özel asma kelepçesi (spring steel clamp), mikrofonun sarkıtıldığı noktada dönmesini engeller ve hedeflenen enstrüman ya da koro grubuna doğru en ideal açıyla kararlı bir biçimde sabitlenmesini sağlar. Kendinden entegre 10 metre (33 fit) uzunluğundaki dayanıklı kablosuyla yüksek tavanlı mimarilerde bile harici ek yapmaya gerek kalmadan rahatça konumlandırılabilir. 9V ile 52V arasındaki harici fantom güç (phantom power) kaynaklarıyla tam bir kararlılıkla çalışan bu mikrofon, kutu içeriğinde rüzgar ve fıslama seslerini engelleyen özel bir sünger rüzgarlık ile birlikte mat siyah renkte sunulmaktadır.
| AKG CHM 99 Asılabilir Kondenser Koro Mikrofonu Teknik Özellikler | |
| Mikrofon Tipi | Asılabilir Tip / Tavandan Sarkıtmalı (Hanging) |
| Kutup Deseni (Polar Pattern) | Kardioid |
| Yakalama Açısı | 125° |
| Element Tipi | Kondenser |
| Ses Alanı | Mono |
| Kullanım Yönü (Orientation) | Üstten Adreslemeli (End Address) |
| Kontroller | Bulunmuyor |
| Devre Yapısı | Yarı İletken (Solid-State) |
| Frekans Tepkisi | 70 Hz - 18 kHz |
| Maksimum SPL | 125 dB (%1 THD) |
| Hassasiyet | 18 mV/Pa / -35 dBV/Pa |
| Eşdeğer Gürültü Seviyesi | 21 dB (A-Ağırlıklı) |
| Analog Çıkış Konnektörü | 1x Standart XLR 3-Pin Erkek |
| Kablo Uzunluğu | 10 m / 33' |
| Güç Kaynağı / Voltaj | Fantom Güç (Phantom Power) / 9.0 V - 52.0 V |
| Renk | Mat Beyaz |
| Ölçüler | Çap: 13.5 mm x Uzunluk: 55 mm (ø: 0.5 x L: 2.1") |
| Ağırlık | 20 g / 0.7 oz (Kablo hariç kapsül ağırlığı) |
| Kutu İçeriği | AKG CHM 99 Entegre 10m Kablolu Mikrofon, Çelik Yaylı Asma Aparatı, Sünger Rüzgarlık |